Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 106 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 18 arrow O sekcie kliszkowców w środowisku ZNAK, KIK, WIĘŹ, TYGODNIK POWSZECHNY (dodatkowo DEON oraz KAI).
Friday 30 October 2020 21:19:54.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci przeciw kłamstwom kowidowym pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
O sekcie kliszkowców w środowisku ZNAK, KIK, WIĘŹ, TYGODNIK POWSZECHNY (dodatkowo DEON oraz KAI). Drukuj Email
Wpisał: o. Mariusz Bigiel SJ   
12.05.2018.

O sekcie kliszkowców w środowisku ZNAK, KIK, WIĘŹ, TYGODNIK POWSZECHNY (dzisiaj dodatkowo DEON oraz KAI).o. Mariusz Bigiel SJ . ul. Świętojańska 10;Przewielebny ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski

dotyczy: pilnej potrzeby odrodzenia dziedzictwa Prymasa TysiącleciaChrystus Zmartwychwstał!

w nawiązaniu do wywiadu jaki zechciałbył ks. Profesor udzielić Polityce Polskiej nr 8-9 (28-29), sierpień- wrzesień 2017 pt. “Skutecznie kształtować przyszłość - o znaczeniu nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego”

ośmielę się MOTU PROPRIO odnieść do wywiadu:

1) choć diagnoza o zacieraniu dziedzictwa intelektualno-duchowego Prymasa Tysiąclecia jest postawiona, brakuje tutaj wskazania na głównego sprawcę: pogrobowców Zenona Kliszki, czyli sektę kliszkowców zmajstrowaną w środowisku ZNAK, KIK, WIĘŹ, TYGODNIK POWSZECHNY (dzisiaj dodatkowo DEON oraz KAI), która pod pozorem intelektualizmu wytoczyła walkę na śmierć i życie maryjności i kultowi maryjnemu Prymasa Tysiąclecia

    1. epicentrum ataków była i pozostaje po dziś dzień intencja Jasnogórskich Ślubów Narodu: oddanie w niewolę macierzyńską za wolność Kościoła w Polsce i Świecie.

      Kliszkowcy łączą się jako proletariusze intelektualni ze wszystkimi krajami przeciwko właściwemu rozumieniu J 19,26, (właściwemu dzięki zastosowaniu interpretacji kanonicznej wg Ratzigera, a ściśle dzięki zastosowaniu prawidłowemu typologii biblijnej wg Ignacego de la Potterie SJ) w gnostyckim sprzeciwie przeciwko słusznemu określaniu Maryi (Dziewiczą) Matką Kościoła, aby wprowadzić socjotypiczne podejście do Kościoła (dyktaturę proletariatu w sprawach wiary i moralności) I zastąpić przez to rekapitulację konwergencją

3) z powyższego wynika, że pierwszym strategicznym celem do odzyskania z dziedzictwa Prymasa Tysiąclecia jest przywrócenie Komisji Mariologicznej jej pierwotnego kształtu i celu, jakim jest strzeżenie oraz promocja depozyty Jasnogórskich Ślubów Narodu. Z nieznanych przyczyn zmieniono cele i zadania tej komisji, odchodząc od zamysłu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zaś doprowadzając do marginalizacji kultu maryjnego przez jego wymiar antyintelektualny przez skoncentrowanie na prywatnych objawieniach połączonych z odsunięciem na drugi plan objawienia publicznego wg Dei Verbum oraz Verbum Domini. W konsekwencji wpuszczano marcjonizm oraz inne formy gnozy, zaś zapoznano właściwą metodologię egzegetyczną zapodaną w Fides et Ratio nr 55.

4) w powyższym kontekście Jasnogórskich Ślubów Narodu do zbadania dogłębnego jest dlaczego Pasterza w Polsce odstąpili od nauczania Prymasa Tysiąclecia w tym, co dotyczy karalności aborcji, zaś najprawdopodobniej – o ile moje źródła informacji są prawdziwe, co się zastrzegam expressis verbis – wybrali posłuszeństwo mecenasowi Michałowi Królikowskiemu, wbrew art 30 Konstytucji oraz Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka z 1948 roku, a także wbrew Nocie Doktrynalnej Kongregacji Nauki Wiary, by nie wspomnieć wyraźnego stanowiska św. Jana Pawła II.

Ponieważ 25 maja 2018 na UKSW odbędzie się Konferencja nt Prymas a Naród, ufam, że nastąpi przełom w walce z intra-eklezjalną, gnostycką sektą kliszkowców, która nie tyle marginalizuje, co usilnie zwalcza dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia. NON POSSUMUS odpuścić kliszkowcom – weteranom upadłych ideologii.

Ich najsłabszym punktem, oprócz konieczności korupcji, co oznacza deficyty ekonomiczne, jest paniczny lęk przeciwko scaleniu Fides et Ratio. Dlatego bój kliszkowców z dziedzictwem Prymasa będzie naprawdę dla weteranów upadłych ideologii naprawdę ostatnim.

Dan w Warszawie dn. 11 maja 2018

o. Mariusz Bigiel SJ

=============================

KLISZKOWCY KONTRATAKUJĄ

Gdy przyglądamy się obecnie prowokacjom przeciwko Polsce zorganizowanym przez środowisko tzw. “kościoła zwanego niesłusznie otwartym”, a osobliwie pucz przeciwko Rządowi Polski oraz Konferencji Episkopatu Polski1 zorganizowany przez epicentrum wrogów Prymasa Tysiąclecia, czyli środowisko ZNAK-u, dostrzegamy ich głębokie związki z politycznymi akcjami destabilizacyjnymi społeczeństwo, dokonującymi się często wbrew państwu prawa.

Działania te jednak do złudzenia przypominając operacje ZENONA KLISZKI, opisane poniżej:

Władze starały się skompromitować polski Kościół w oczach opinii publicznej za granicą, organizując różne prowokacje.

Jesienią 1963 roku Zenon Kliszko – jeden z najbardziej prominenntych działaczy komunistyznych, odpowiedzialny za politykę wyznaniową – polecił utworzenie w Ministerstwie Spaw Wewnętrznych specjalnego zespołu, zajmującego się Soborem. W skład grupy wchodzili także księża i wykładowcy teologii, którzy byli tajnymi współpracownikami Służby Bezpieczeństwa.

Dostali oni zadanie przygotowania tekstu, mającego demaskować “wynaturzenia w propagowaniu i realizacji” kultu maryjnego przez Prymasa Wyszyńskiego.

Tak powstał dokument, który przetłumaczono na trzy języki, wydano w formie broszury i rozesłano do ponad 200 uczestników Soboru Watykańskiego II. Nosił on tytuł: “do Ojców Soboru. Memoriał o niektórych aspektach kultu maryjnego w Polsce”. Jednocześnie na placu św. Piotra w Rzymie oraz przed kościołami w najważniejszych stolicach Europy przeprowadzono “akcję ulotkową”, rozrzucając druki ulotne szkalujące polski episkopat. Wbrew intencjom organizatorów, operacja nie przyniosła jednak zamierzonych rezulatów. Polscy biskupi przekonali bowiem dostojników katolickich w innych krajach, że była to komunistyczna prowokacja” (G. Górny, J. Rosikoń, Przebaczamy. Jak polscy biskupi zapoczątkowali pojednania z niemcami. Wyd. Gmina WROCŁAW & Narodowe Centrum Kultury 2015).

1 Przeciwko niecnym metodom stosowanym przez ZNAK przy współpracy swojej agentury zainstalowanej w COMECE zaprotestował oficjalnie Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski, J.E. ks. bp Artur Miziński (patrz zał).

=========================

Niezawodne kryteria czyli markery gnostyckiej sekty kliszkowców


Chrystus Zmartwychwstał!

wobec potrzeby prostego kryterium rozpoznania pogrobowców Zenona Kliszki, czyli sekty kliszkowców zmajstrowanej w środowisku ZNAK, KIK, WIĘŹ, TYGODNIK POWSZECHNY (dzisiaj dodatkowo DEON oraz KAI), która pod pozorem intelektualizmu rozsadza Kościół od środka, proponuję koniunkcję trzech kryteriów:


- opór przed przyjęciem RECTA RATIO opisanego w Fides et ratio nr 4, co najprościej da się ująć, jako tolerowanie wewnętrznych sprzeczności charakterystyczne dla każdej gnozy, w tym także dla kliszkowców

- rozbijanie hermeneutyki ciągłości Magisterium Kościoła jaka funguje pomiędzy różnymi pontyfikatami, w taki sposób, że im więcej papieży daną naukę popiera usilnie, tym bardziej wyraża jedność diachroniczną. Kliszkowcy dla odmiany przeciwstawiają dialektycznie sobie pontyfikaty, np. Franciszka Benedyktowi XVI, tego ostatniego zaś Św. Janowi Pawłowi II

- parcie na rozdźwięk (hiatus) między rozumem a uczuciami, co dokonuje się przez rozhuśtywanie emocjonalne kosztem rozważenia racjonalnych argumentów. Rozhuśtywanie nastrojów przez zapoznanie związku Fides et Ratio jest konieczne, aby ukryć pustkę intelektualną oraz metafizyczną (nihlizm) kliszkowców.

Koniunkcja (połączenie w całość) powyższych trzech kryteriów daje nam moralną pewność, że mamy do czynienia z mniej czy bardziej śwadomymi emisariuszami gnostyckiej sekty kliszkowców.

Dan w Warszawie dn. 11 maja 2018

Zmieniony ( 12.05.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.