Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 31 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Wojny globalistów 18 arrow Pod naciskiem "Ameryki" wycofujemy się z interesów z Iranem
Tuesday 25 September 2018 08:01:46.26.
migawki
Na wątpliwości ludzi; „Czy tyle miliardów w ogóle było, by je zrabować??
Nie rabuje się banknotów, lecz papiery dłużne, zobowiązania itp. Za to uzyskuje się udziały w bankach, w wielkich mediach, fabryki – też te do „wrogiego przejęcia”. Dalej - „piniądz robi piniądz”, ale nie bogacą się najlepsi, najaktywniejsi, lecz udziałowcy brutalnych tajnych związków. Skutki - przez utratę nadziei - też demograficzne [wsp. dzietności zamiast trzy, jest 1.29 - 1.34 – czyli zagłada narodu].

 
W Y S Z U K I W A R K A
Pod naciskiem "Ameryki" wycofujemy się z interesów z Iranem Drukuj Email
Wpisał: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo   
21.05.2018.

Pod naciskiem "Ameryki" wycofujemy się z interesów z Iranem

http://autonom.pl/?p=22235 2018-05-20

Zgodnie z informacjami pojawiającymi się już od kilku tygodni, polskie przedsiębiorstwa będą musiały wycofać się z interesów z Iranem, przy czym zachodni członkowie Unii Europejskiej spodziewając się tego zagrożenia zastanawiają się nad sposobami ominięcia sankcji wobec tego kraju. Na rezultaty takich ustaleń nie zamierza jednak czekać Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które zawiesiły swój projekt gazowy na Bliskim Wschodzie.

Wiceprezes państwowej spółki Maciej Woźniak poinformował media, że jego firma podjęła decyzję o zawieszeniu swojego projektu gazowego w Islamskiej Republice Iranu. PGNiG obawia się bowiem skutków powrotu sankcji wobec tego kraju, po tym jak amerykański prezydent Donald Trump podjął decyzję o wycofaniu się z porozumienia nuklearnego z Iranem. Firma uważa, iż obostrzenia mogą zostać nałożone w każdej chwili i z tego powodu nikt nie chce ryzykować, kiedy nie chodzi o wiercenia i poszukiwania węglowodanów.

PGNiG na początku ubiegłego roku zostało dopuszczone przez irańskie państwo do ubiegania się o wydobycie gazu i ropy naftowej, zaś spółka chwaliła się sporą rozpoznawalnością wśród irańskich kontrahentów. Dzięki temu PGNiG-ie miało szansę na udział w eksploatacji złóż w Sumar w zachodniej części Iranu.

Już wcześniej w mediach pojawiały się informacje o naciskach amerykańskiej dyplomacji, której nie podobało się nawiązywanie relacji pomiędzy Polską i Iranem. Z tego powodu miała ona zaoferować rządzącym surowce naturalne pochodzące ze Stanów Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej, a PKN Orlen już rozpoczął rozmowy na temat rozwijania współpracy ze swoim saudyjskim odpowiednikiem.

Tymczasem przedstawiciele dyplomacji Unii Europejskiej, Francji, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii spotkali się w tym tygodniu z irańskim ministrem spraw zagranicznych Mohammadem Dżawadem Zarifem. Głównym tematem ich rozmów było ominięcie amerykańskich sankcji wobec Iranu, aby tym samym nie ucierpiały na nich europejskie firmy, które po podpisaniu porozumienia nuklearnego z 2015 roku zaczęły podpisywać lukratywne umowy z irańskim rządem.

Na podstawie: businessinsider.com.pl.

Zobacz również:

Importujemy coraz więcej ropy od Saudyjczyków. „Pomogli” Amerykanie?

Europejskie firmy ucierpią na sankcjach wobec Iranu


Zmieniony ( 21.05.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.