Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 64 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bzdety za PiS-u arrow Czy politykom należy zorganizować powtórkę z egzaminu gimnazjalnego? Dziecko z kąpielą do brzucha.
Friday 03 July 2020 19:22:48.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Czy politykom należy zorganizować powtórkę z egzaminu gimnazjalnego? Dziecko z kąpielą do brzucha. Drukuj Email
Wpisał: Krzysztof Osiejuk   
21.05.2018.

Czy politykom należy zorganizować powtórkę z egzaminu gimnazjalnego?

Proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha.

Krzysztof Osiejuk https://warszawskagazeta.pl/felietony/toyah-posluchaj-to-do-ciebie/item/5637-czy-politykom-nalezy-zorganizowac-powtorke-z-egzaminu-gimnazjalnegoKiedy po raz pierwszy o tym przeczytałem, pomyślałem sobie, że to nieprawda. Że to jest kolejna – jakże typowa dla czasów, w których przyszło nam żyć – wyprodukowana przez niezrównoważonych internautów wrzutka informacyjna, mająca na celu dokuczenie komuś, kto nam działa na nerwy, a w normalnym trybie nie jesteśmy sobie w stanie z tymi emocjami poradzić.Tymczasem sprawdziłem jak najbardziej oficjalne źródła i okazuje się, że jedna z najbardziej medialnie eksponowanych posłanek Joanna Scheuring-Wielgus (przepraszam, jeśli pomyliłem literki, ale sami Państwo rozumieją) podczas występu w cotygodniowej dyskusji polityków w Polsacie, zwracając się do europosła Prawa i Sprawiedliwości Ryszarda Czarneckiego, powiedziała, co następuje: Proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha.

Ktoś powie, że to nic takiego. Mieliśmy w końcu wiele okazji, choćby słuchając wystąpień partyjnego kolegi posłanki Wielgus, Ryszarda Petru, by uznać, że wszystko już było. Otóż, przepraszam bardzo, ale nie. Było naprawdę wiele zabawnych lapsusów, jednak czegoś tak znaczącego nie mieliśmy chyba okazji przeżyć. Był wspomniany Petru ze swoimi „Sześcioma Królami”, był poseł Platformy Myrcha z Belzebubem jako jednym z trzech króli, było nawet Prawo i Sprawiedliwość z niestety bardzo niesprawiedliwie zlekceważonym przez media Łukaszem Schreiberem, z jego „my nie uważamy, że postradaliśmy wszystkie rozumy” ani nawet sama – oddajmy jej tu sprawiedliwość, w końcu to ona jest pierwszą inspiracją tego felietonu – posłanka Joanna, kiedy na jednym z marszów organizowanych na rzecz wyzwolenia kobiet krzyknęła: Dość dyktatury kobiet!.

W każdym bowiem z tych przypadków, choć oczywiście nie jest nam łatwo, możemy odnaleźć przynajmniej ślad zwykłego gapiostwa, na które w końcu każdy z nas, zwłaszcza wraz z posuwającym się wiekiem, jest narażony. W przypadku tego „wciskanego wraz z kąpielą dziecka do brzucha” posłanka Scheuring-Wielgus odsłoniła problem, na który warto zwrócić uwagę.

Otóż wygląda na to, że to nie jest zwykłe gapiostwo. Oczywiście, jak już wspomniałem, chwila zamyślenia czy wręcz zgłupienia może się zdarzyć każdemu z nas, tym razem jednak tu nie chodzi o nieuwagę. Tu mamy do czynienia z systemem. Otóż wygląda na to, że w tej akurat wypowiedzi posłanka Wielgus odsłoniła skalę nieszczęścia, które drąży całe pokolenie, a w tym niestety ludzi na tak zwanym świeczniku.

Oni są zwyczajnie głupi, a nie dość, że głupi, to bezczelnie pewni siebie. W końcu Wielgus naprawdę nie musiała aż tak kombinować. Ona mogła z tego starcia wyjść zwyczajnie, apelując do Czarneckiego, żeby się od niej odczepił. Ona postanowiła jednak zabłysnąć, no i dostaliśmy tę kąpiel w brzuchu.

Jest jednak coś jeszcze. Oto oglądam występ pani posłanki w sieci i widzę, że ona plecie to, co plecie, a siedzący obok niej Czarnecki i niezidentyfikowana polityczka ani drgną. Zupełnie jakby nic nie zauważyli. A ja obawiam się, że faktycznie nie zauważyli. I to dopiero jest prawdziwy dramat.Zmieniony ( 21.05.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.