Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 47 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 18 arrow Dlaczego należy obniżyć podatki. Rumunia z 7 proc. wzrostu gospodarczego . Krzywa Laffera.
Wednesday 23 October 2019 12:00:33.27.
migawki
Człowiek, kapłan, który w Ogrodach Watykanu przyjmuje błogosławieństwa szamanek, tańczy i kiwa się wokół „świętego Ognia” czy „śniętego Węża”, nie jest katolikiem, nie jest heretykiem. Jest APOSTATĄ, czyli kapłanem Szatana.
A w Polsce w wielu parafiach obchodzi się "święto kremówki". Nie dziwi więc, że realizacja proroctw, rewolta w Watykanie umyka uwadze owieczek i co głupszych pastuchów. To jest hermeneutyka ciągłości !
==============
 
W Y S Z U K I W A R K A
Dlaczego należy obniżyć podatki. Rumunia z 7 proc. wzrostu gospodarczego . Krzywa Laffera. Drukuj Email
Wpisał: Rumunia   
24.05.2018.

Dlaczego należy obniżyć podatki. Rumunia z 7 proc. wzrostu gospodarczego . Krzywa Laffera.

http://nczas.com/2018/05/24/dlaczego-nalezy-obnizyc-podatki-rumunia-z-7-proc-wzrost-gospodarczy/

Najszybszy wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej, kolejne obniżki podatków, prywatny system emerytalny. Rumunia udowadnia, że wolnościowe rozwiązania ekonomiczne nie tylko działają, ale zapewniają przewagę. Władze państwa zapowiadają kolejne reformy, mimo ostrzeżeń ze strony organizacji międzynarodowych i Brukseli.

Od 2016 r. rumuński rząd sukcesywnie obcina kolejne podatki. Zaczęło się od obniżenia stawki VAT najpierw z 24 proc. do 20 proc. a potem 19 proc. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Gospodarka państwa wystrzeliła do przodu. Rząd zanotował nie tylko wzrost obrotu gospodarczego, ale również większe wpływy do budżetu. Rumuńskie władze wykazaly słuszność teorii Laffera.

Podatek VAT był dopiero początkiem. Rząd poszedł za ciosem. Od stycznia 2018 r. stawka PIT została obniżona z 16 proc. do 10 proc. Ośmiokrotnie podwyższono kwotę wolną od podatku z 250 lei do 2000 lei miesięcznie. Rząd wciąż zapowiada kolejne reformy podatkowe. Zaproponowano również, że powstanie fakultatywny system ubezpieczeń emerytalnych.

Efektem rumuńskiej polityki gospodarczej jest najszybszy w całej UE wzrost szacowany na ok. 7 proc. Mimo wciąż ponawianych ostrzeżeń ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Brukseli, która żądała podwyższenia stawki podatku VAT, Bukareszt nie zamierza zmieniać obranego kursu.

Polska niestety podąża w zupełnie innym kierunku. Mimo obietnic rząd PiS wcale nie obniżył danin na rzecz państwa. Wręcz przeciwnie. Morawiecki serwuje obywatelom kolejne podatki i coraz mocniej ingeruje w gospodarkę kraju.

Zmieniony ( 24.05.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.