Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 121 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje 18 arrow Polska. Ostatni cel skrobankarzy w Europie?
Thursday 21 October 2021 10:50:25.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Polska. Ostatni cel skrobankarzy w Europie? Drukuj Email
Wpisał: Paweł Woliński | CitizenGO   
31.05.2018.

Polska. Ostatni cel skrobankarzy w Europie?
 

Paweł Woliński | CitizenGO polska@citizengo.org


Powstała pierwsza kampania społeczna CitizenGO Polska.


ostatnie dni to dla nas czas intensywnych przygotowań.

Już w czerwcu pojawi się w mediach i przestrzeni publicznej całego kraju przekaz naszej pierwszej kampanii społecznej, o tym że każdy człowiek, niezależnie od tego, czy zdrowy, czy chory, już urodzony, czy dopiero mający się narodzić, ma takie samo prawo do życia jak każdy z nas.

Wykorzystamy do tego emisje spotu kampanijnego w telewizji, radiu, przed seansami w sieci kin w całej Polsce, billboardy i citylighty, które zawisną wzdłuż ulic i na przystankach komunikacji miejskiej w wielu polskich miastach. Pracujemy też nad stroną internetową i serią wywiadów z osobami dotkniętymi różnymi niepełnosprawnościami i ich rodzinami, które będziemy rozpowszechniać w internecie i mediach społecznościowych.

Dziękujemy wszystkim Państwu, za słowa wsparcia i hojność, z którą spotkał się ten projekt.

Pracując nad działaniami pozainternetowymi, jakim jest kampania społeczna, staramy się też obserwować i wpływać na los naszych wcześniejszych petycji.

Być może pamiętają Państwo apel o etyczne szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce.

https://www.citizengo.org/pl/lf/155187-apel-o-etyczna-szczepionke-przeciwko-odrze-swince-i-rozyczce-w-europie


Zebrał niemal 30.000 podpisów i na początku czerwca chcemy przesłać pełną ich listę do adresatów, czyli prezesów koncernów farmaceutycznych produkujących kwestionowane szczepionki.

Jeśli jeszcze nie podpisywali Państwo tej petycji, to być może jest to ostatnia szansa, by dołączyć do grona sygnatariuszy. Serdecznie Państwa do tego zachęcam.

Pod koniec zeszłego roku, występowaliśmy też w sprawie, bulwersującej w całej Europie nie tylko chrześcijan, obrony krzyża na pomniku św. Jana Pawła II we Francji.

https://www.citizengo.org/pl/pc/111178-bronimy-krzyza-na-pomniku-sw-jana-pawla-ii-we-francji

W tej chwili miasto Breton, właściciel pomnika, odstąpiło go na rzecz diecezji Vannes za 20.000 euro. Kolejne 100.000 euro diecezja musi zapłacić za przeniesienie pomnika o 30 metrów na teren pobliskiej szkoły katolickiej, co pozwoli skończyć spór prawny. Pomnik i krzyż na nim znajdzie się wtedy na terenie prywatnym, nie należącym do gminy i nie podlegającym obowiązującej od 1905 r. we Francji ustawie o rozdziale Kościoła od państwa. Obrona wartości i symboli chrześcijańskich wymaga dziś nie tylko wytrwałości i odwagi, ale też bywa, co obrazuje ten przykład, bardzo kosztowna.

Jak zapewne Państwo wiedzą w zeszły piątek miało miejsce referendum w Irlandii w sprawie zniesienia tzw. ósmej poprawki do irlandzkiej konstytucji. Poprawki chroniącej życie dzieci nienarodzonych. Irlandczycy opowiedzieli się w nim za aborcją na żądanie do 12 tygodnia życia dziecka. Tym samym Polska staje się ostatnim krajem w Europie, nie licząc Malty, gdzie (z trzema wyjątkami ustawowymi) prawo chroni życie dzieci nienarodzonych. To smutny moment dla Europy i jasny sygnał, że teraz wysiłek międzynarodowego proaborcyjnego lobby skupi się na naszym kraju.

Szanowni Państwo, jest nam też bardzo miło poinformować, że CitizenGo Polska jest partnerem cyklu bezpłatnych konferencji regionalnych "Katolicka Rewolucja w Biznesie II, Moja Firma - Polska Sprawa" organizowanych przez Fundację Wiara w Biznesie i Polską Akademię Biznesu. Patronat nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, wielu biskupów, wojewodów, marszałków, starostów, prezydentów oraz media, m.in. TVP 1, Polskie Radio 24.

Udział w konferencjach jest bezpłatny, a zapisy odbywają się na stronie:

http://www.konferencje.wiarawbiznesie.pl

Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów.

Pozdrawiam, łącząc wyrazy szacunku

Paweł Woliński z zespołem CitizenGO

Zmieniony ( 31.05.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.