Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 11 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Wielkimi Krokami ku Polin arrow Skandal w Jad Waszem! Biało-czerwone obozy śmierci.
Monday 24 February 2020 03:41:14.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Skandal w Jad Waszem! Biało-czerwone obozy śmierci. Drukuj Email
Wpisał: Jad Waszem   
11.06.2018.

Skandal w Jad Waszem! Biało-czerwone obozy

http://www.fronda.pl/a/skandal-w-jad-waszem-bialo-czerwone-obozy,111173.htmlSkandaliczna grafika w instytucie Jad Waszem.Widać na niej mapę z nazistowskimi obozami koncentracyjnymi oraz obozami pracy przymusowej. W czym problem? Wystarczy spojrzeć na grafikę, jaką zaprojektowano dla oznaczenia obozów koncentracyjnych. Mamy tu do czynienia z oczywistym przykładem antypolonizmu.

W przypadku obozów pracy przymusowej mamy grafikę z kilofem i młotem. Jeśli zaś chodzi o obozy koncentracyjne – na znaczniku widnieje mur i drut kolczasty. Projektantowi najwidoczniej zależało jednak na tym, aby i przy tej okazji uderzyć w Polaków.
  Z jakiegoś powodu mur na owym oznaczeniu pomalowano na czerwono. Niebo ponad nim zaś na biało. Ot prosty sposób, aby umieścić znów flagę Polski przy obozach koncentracyjnych. Po prostu skandaliczne.
Oczywiście z pewnością za chwilę dowiemy się, że to przypadek lub wizja autora, który nie miał na celu urazić Polaków. Prawda jest jednak zupełnie inna – odwiedzający zapamiętają barwy, które widniały przy oznaczeniu niemieckich obozów koncentracyjnych w okupowanej Europie. I o to właśnie najpewniej chodziło.

Zmieniony ( 11.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.