Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Demografia 16 arrow Przyczyny bezdzietności: Hedonizm, a nie brak pieniędzy
Sunday 25 October 2020 03:00:29.30.
migawki
 

24.10.20 Bielsko-Biała Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy od 14-tej

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Przyczyny bezdzietności: Hedonizm, a nie brak pieniędzy Drukuj Email
Wpisał: John Horvat II   
19.06.2018.

Przyczyny bezdzietności: Hedonizm, a nie brak pieniędzy

http://www.pch24.pl/katolicki-publicysta-o-przyczynach-bezdzietnosci--powodem-hedonizm--a-nie-brak-pieniedzy-,61054,i.html#ixzz5IsVVIIYU


Choć amerykańska ekonomia ma się nadzwyczaj dobrze, to mieszkańcy USA wciąż nie chcą podejmować wyzwań rodzicielskich. Demograficzna zima to problem także wielu innych krajów – także Polski. Zdaniem katolickiego publicysty Johna Horvata II główną przyczyną jest wroga życiu mentalność.

 W 2017 roku współczynnik płodności w Stanach Zjednoczonych wyniósł 1.76 dziecka na kobietę. To najniżej od 40 lat i znacznie niżej niż 10 lat temu. Dzieje się tak, pomimo że obecnie o 7 procent Amerykanek więcej niż w 2007 roku znajduje się w wieku rozrodczym. Co ciekawe zjawisko to występuje w szczególnym stopniu u kobiet z mniejszości rasowych – zauważa katolicki publicysta John Horvat II. 

 Brak dzieci to plaga dotykająca również Włochy, Hiszpanię, Japonię i inne kraje uprzemysłowione. Poważne problemy demograficzne mają Chiny. Nie dziwi zatem, że eksperci mówią o demograficznej zimie.

 Przez lata eksperci uważali, że zjawisko to ominęło Stany Zjednoczone. Problemy demograficzne tego kraju wiązano raczej z przejściowymi trudnościami gospodarczymi. Obecnie jednak kryzys demograficzny idzie w parze ze zmniejszeniem płodności.

 Zdaniem Johna Horvata przyczyniają się do tego:

- niechęć młodych ludzi do dojrzałości. Odkładają oni rodzicielstwo na później. Nie chcą dorosnąć, a nad odpowiedzialność preferują hobby i przygody.

 - Przedkładanie sukcesu zawodowego nad macierzyństwo przez kobiety. W efekcie niemal co piąta rodzi dziecko w wieku 35 lat lub starszym. Wiąże się to zaś z ryzykiem zdrowotnym dla dziecka.

 - Zmiany w postrzeganiu rodziny. Małżeństwo odkłada się na później, często korzysta z antykoncepcji. Niekiedy to kobieta zapewnia byt mężczyźnie, co również zniechęca do podjęcia decyzji o rodzicielstwie.

 - Panowanie hedonizmu. Ludzie postrzegają życie jako niekończące się przyjęcie. Nie są skłonni do wyrzeczeń i odpowiedzialności związanej z rodzicielstwem.

 Tymczasem w Polsce W 2017 roku wskaźnik dzietności w Polsce wyniósł 1,45. To znaczny wzrost w stosunku do lat poprzednich [było już 1.29, a minimum przetrwania narodu to 2.15 md]. Jednak wciąż poniżej wyniku amerykańskiego, a także poniżej unijnej średniej. [Ta średnia uśrednia w Europie zach. dzietność Turków, Algierczyków, Marokańczyków - z narodami, na których pasożytują. Już od dawna nie wolno tam w statystykach rozróżniać gospodarzy – od muzułmanów.. M. Dakowski]

.Zapewne także u nas przyczyny są także kulturowe, a nie tylko gospodarcze.

 

Źródła: returntoorder.org / americanthinker.com mjendZmieniony ( 16.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.