Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 49 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Duduś [czyj?] "Jajakoprezydent" arrow Prezydent Andrzej Duda pomyślnie przeszedł operację przeszczepienia mózgu B. Komorowskiego.
Monday 17 February 2020 14:42:43.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Prezydent Andrzej Duda pomyślnie przeszedł operację przeszczepienia mózgu B. Komorowskiego. Drukuj Email
Wpisał: Marcin Hałaś   
23.06.2018.

Prezydent Andrzej Duda pomyślnie przeszedł operację przeszczepienia mózgu B. Komorowskiego.


Marcin Hałaś Warszawska Gazeta 22 – 28 czerwca 2018 r.


Tydzień temu pisałem w „Warszawskiej Gazecie” o propozycji 15 pytań w zamierzonym referendum konsultacyjnym, do jakiego chciałby doprowadzić prezydent Andrzej Duda.


Dobrą pointę do tego tekstu dopisali Robert Mazurek i Igor Zalewski w tygodniku „Sieci”:

Niniejszym chcielibyśmy uroczyście oznajmić, że Pan Prezydent Andrzej Duda pomyślnie przeszedł operację przeszczepienia mózgu Bronisława Komorowskiego. Niestety, pacjent nie pozostaje pod opieką lekarzy, tylko pisze pytania do referendum. Na głowę państwa naszego nie spadła nawet fala hejtu, skąd.

To po prostu była spontaniczna ogólnonarodowa salwa śmiechu.

I tu trzeba docenić Andrzeja Dudę, który spełnił tym samym ważną obietnicę wyborczą jednoczenia ludzi. Nie znamy nikogo, literalnie nikogo, kto bezinteresownie broniłby tych pytań, które przedstawił, pełna w narodzie jednomyślność.


Tym razem Mazurek i Zalewski będą mieli w niniejszej rubryce kolejne cytowanie. Jest ku temu okazja dość smutna – obaj autorzy wraz z początkiem wakacji zaprzestaną publikowania swojej stałej rubryki w „Siechiach”, a więc zniknie ostatni pretekst do regularnego sięgania po ten tygodnik.

Ale na razie – jeszcze na czasie, czyli piłkarsko:

Ponieważ nadchodzi czas mundialu, czas przypomnieć przykazanie Mariana Piłki, który co prawda na piłce nie zna się zupełnie, ale kiedyś sformułował doktrynę, komu należy kibicować. Brzmi ona tak: najpierw kibicujemy Polakom, potem krajom katolickim, wreszcie chrześcijańskim. I tu wolimy prawosławie niż heretyków. Jeśli nie grają chrześcijanie, kibicujemy monoteistom. A na końcu wszystkim, byle nie Niemcom.


Zmieniony ( 23.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.