Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 130 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Kibice, sport, igrzyska 18+ arrow Strefy kibiców bez... kibiców. Mieszkańcy tracą cierpliwość.
Wednesday 02 December 2020 16:30:53.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Strefy kibiców bez... kibiców. Mieszkańcy tracą cierpliwość. Drukuj Email
Wpisał: Michał Wieremiejczyk   
04.07.2018.

Strefy kibiców bez... kibiców. Mieszkańcy tracą cierpliwość.

https://wawalove.wp.pl/strefy-kibicow-bez-kibicow-mieszkancy-powoli-traca-cierpliwosc-6269384629233281aPowstało ich siedem. Fani piłki nożnej mieli razem dopingować zawodników wpatrując się w telebimy rozstawione na Bemowie, Bielanach, Targówku, Pradze-Południe, Woli, Śródmieściu i Ursynowie. Porażka Polaków na mundialu doprowadziła jednak do prawie całkowitego wyludnienia wszystkich stref kibica. Trudno w to uwierzyć, ale na realizację zaledwie jednego ze specjalnych fanzonów wydano prawie 300 tys. złotych.


Zob.:

https://v.wpimg.pl/MTY0NDM1JD12f2FyeQU1YGEDYSBjRj09NFdgNCEefGNtCXp8eQd5ZHQBf3B0A35mYQd_azpQPycjUTklYFYiNzVROWk-RT8xP1FgLj1W


Tak wyglądała strefa kibica na Gocławiu podczas meczu Brazylia - Meksyk. (wawalove, Fot: Michał Siegieda)


Gocław, zbieg ulic Nowaka Jeziorańskiego i Rechniewskiego. Tuż obok stoi Promenada. W poniedziałek 2 lipca wyświetlano w tym miejscu jeden z najciekawszych meczów tegorocznego mundialu - spotkanie drużyn Brazylii i Meksyku. Frekwencja w strefie kibica? Dwie osoby...

Mogąca pomieścić nawet 950 fanów przestrzeń wydzielona specjalnie dla piłkarskich miłośników, teraz świeci pustkami. Na dodatek mecze wyświetlane są tam bez względu na liczbę zebranych pod wielkim ekranem kibiców. W przerwach z głośników lecą w kółko reklamy sponsorów, co zaczyna irytować okolicznych mieszkańców.

- Od południa do 22.00 codziennie huk muzyki disco polo i reklam tv. Obecnie koleś ryczy przez głośniki, bo czterech chłopców rozgrywa meczyk i gra w zgaduj zgadula. Mieszkańcy zgłaszają, że minimalnie ich to wkur... i nie daje żyć.

Mimo to Pan Burmistrz powtarza, że społeczność Pragi Płd. zachwycona jest strefą kibica. To gdzie oni są? -

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy wiceburmistrza dzielnicy i głównego organizatora gocławskiej strefy, Michała Wieremiejczyka.

- Mecze będą transmitowane dalej. Ostatnie dwa, trzy dni były "słabe pogodowo", pewnie większość osób stwierdziła, że jednak nie będą marznąć i zostaną w domu. Natomiast liczymy na to, że w dni cieplejsze frekwencja się zwiększy. Wcześniejsze mecze udowodniły że przychodzą do nas również obcokrajowcy, którzy w danym dniu kibicują swojej drużynie. Jesteśmy strefą dla wszystkich. Chcemy, żeby ta strefa działała, mamy dla kogo to wyświetlać - przekonywał Wieremiejczyk.

Nasz rozmówca zapytany o koszt tego przedsięwzięcia potwierdził, że wydatki udało się zamknąć w kwocie 300 tysięcy. Dodał jednak, że w finansowaniu strefy kibica na Gocławiu brały udział cztery dzielnice: oprócz Pragi-Południe były to Rembertów, Wesoła i Wawer.

Wiceburmistrz uspokajał też mieszkańców narzekających na odgłosy dobiegające z wnętrza strefy.

[i bla- bla… MD]

Zmieniony ( 04.07.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.