Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 42 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Wielkimi Krokami ku Polin arrow Izraelski dziennikarz sypie: Tajne rozmowy prowadzili Ryszard Legutko i Tomasz Poręba.
Tuesday 18 February 2020 13:26:53.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

Koronka do Miłosierdzia w środę 19 lutego o godz.15-tej o wycofanie "Zdrowe love w Gdańsku"

 
W Y S Z U K I W A R K A
Izraelski dziennikarz sypie: Tajne rozmowy prowadzili Ryszard Legutko i Tomasz Poręba. Drukuj Email
Wpisał: Barak Ravid   
05.07.2018.

Izraelski dziennikarz sypie: Tajne rozmowy prowadzili

Ryszard Legutko i Tomasz Poręba.

https://nczas.com/2018/07/05/pilne-wiemy-kto-negocjowal-z-izraelem-ujawniamy-to-co-rzad-chce-ukryc/Izraelski dziennikarz Barak Ravid twierdzi, że ze strony polskiej negocjacje z Izraelem w sprawie nowelizacji ustawy o IPN prowadzili dwaj europarlamentarzyści – Ryszard Legutko i Tomasz Poręba.

Ravid, który jest korespondentem zagranicznym izraelskiej stacji Channel 10 News, powołuje się na anonimowe źródła rządowe w Jerozolimie.

Izraelski przedstawiciel rządowy ujawnił mi, że w skład polskiego zespołu negocjacyjnego wchodzili Ryszard Legutko i Tomasz Poręba – członkowie Parlamentu Europejskiego reprezentującymi Prawo i Sprawiedliwość. Obydwaj są bliskimi zaufanymi polskiego premiera Morawieckiego” – napisał dziennikarz na Twitterze

Ravid ujawnia też, iż polska i Izrael uzgodniły, że wspólne oświadczenie premierów Morawieckiego i Netanjahu będzie wygłoszone po angielsku.

Pisze także o przeprowadzonej w prasie izraelskiej kampanii polskiego rządu. Konkretnie chodzi o zamieszczone w w prasie ogłoszenie ze wspólną deklaracją rządu Polski i Izraela. Wykupić miał je Narodowy Bank Polski. Rząd Izraela miał być zaskoczony tymi ogłoszeniami.

Polski rząd i szef PiS odmawiali ujawnienia nazwisk polskich negocjatorów.


Zmieniony ( 05.07.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.