Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 63 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow migranci, wymuszanie z UE arrow Syryjczyk kupił za 4 tys. euro sfałszowany polski dowód osobisty. A MYŚLAŁ, że PASZPORT HISZPAŃSKI..
Wednesday 20 February 2019 10:13:29.27.
W Y S Z U K I W A R K A
Syryjczyk kupił za 4 tys. euro sfałszowany polski dowód osobisty. A MYŚLAŁ, że PASZPORT HISZPAŃSKI.. Drukuj Email
Wpisał: udaje Greka   
09.07.2018.

Syryjczyk kupił za 4 tys. euro sfałszowany polski dowód osobisty. A MYŚLAŁ, że TO PASZPORT HISZPAŃSKI.

Został aresztowany w Warszawie

https://ndie.pl/syryjczyk-kupil-za-4-tys-euro-sfalszowany-polski-dowod-osobisty-zostal-aresztowany-warszawie/


W piątek (6 lipca) po przylocie samolotu z Aten funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali cudzoziemca. Mężczyzna usiłował wjechać na terytorium RP na podstawie podrobionego polskiego dowodu osobistego. Był przekonany, że za 4 tys. euro kupił nielegalnie hiszpański dokument.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dowód osobisty został w całości wykonany na wzór oryginalnego, tyle że ktoś, kto go preparował nie znał języka polskiego, bo w dokumencie widniały błędy i literówki.

Wylegitymowany podróżny oświadczył, że jest obywatelem Syrii, a celem jego podróży były Niemcy. Cudzoziemiec zeznał także, że polski dowód osobisty kupił w Atenach za 4 tys. euro.

Jak informuje Straż Graniczna, podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów i poddał się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat, podanie wyroku do publicznej wiadomości oraz przepadek dowodu rzeczowego w postaci polskiego dowodu osobistego. Ponadto komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania Syryjczyka do powrotu.

źródło: strazgraniczny.pl

 ----------------------------------------------------------

Suweren

Dobrze że mamy Ą, Ć, Ę, Ń, Ó, Ż, Ź smile  . Niezłe zabezpieczenie przed migrantami. Swoją drogą wojna w Syrii już prawie się skończyła, a więc obcy powinni wracać do swojego domu.

--------------

cos mi sie zdaje Ze gdyby Pan czy ja mieli lewe dowody to postapiono by z nami inaczej.


 ...podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów i poddał się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat, podanie wyroku do publicznej wiadomości oraz przepadek dowodu rzeczowego w postaci polskiego dowodu osobistego.

 Zmieniony ( 10.07.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.