Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 84 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow migranci, wymuszanie z UE arrow Ministerstwo rodziny negocjuje umowy na sprowadzanie tysięcy imigrantów z Filipin i Wietnamu.
Thursday 20 February 2020 12:37:50.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ministerstwo rodziny negocjuje umowy na sprowadzanie tysięcy imigrantów z Filipin i Wietnamu. Drukuj Email
Wpisał: wiceminister Szwed   
14.07.2018.

Ministerstwo rodziny negocjuje umowy na sprowadzanie tysięcy imigrantów z Filipin, przyznaje wiceminister Szwed

https://medianarodowe.com/ministerstwo-rodziny-negocjuje-umowy-na-sprowadzanie-tysiecy-imigrantow-z-filipin-przyznaje-wiceminister-szwed/


Pogłoski o tym, że możliwe jest rozszerzenie katalogu państw, których obywatele będą mogli podejmować w Polsce zatrudnienie jedynie na podstawie tzw. oświadczenia okazały się prawdziwe.

Nie ma w tej chwili propozycji, żeby rozszerzyć tę listę o inne państwa, chociaż są wnioski ze strony pracodawców, żeby to zrobić. Rozmawialiśmy o dwóch państwach, które moglibyśmy brać pod uwagę – obywatelach Filipin i Wietnamu. Jesteśmy na wstępnym etapie rozmów z ministerstwem Filipin ws. podpisania dwustronnej umowy o zatrudnianie pracowników, ale nie ma jeszcze na tyle wypracowanej propozycji, żeby można było coś więcej powiedzieć – powiedział Polskiej Agencji Prasowej wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Przed miesiącem Stanisław Szwed w wywiadzie z „Super Expressem” informował o kolejnych ułatwieniach i wychwalał pracowników z Ukrainy. Przedstawiciel rządu poinformował, że gabinet premiera Mateusza Morawieckiego pracuje nad otwarciem 20 branż, w tym tych wymagającej fachowej wiedzy i wielkiej odpowiedzialności – czyli branży medycznej i budowlanej:

Branż jest dwadzieścia a zawodów około stu dwudziestu. Mówimy tu o pracach z sektora branży technicznej, wszystkie zawody budowlane, kierowcy oraz zawody medyczne, w tym pielęgniarki. Jeżeli już mowa o pielęgniarkach tu w tym przypadku musi być spełniony jeden konkretny warunek – mówił.

Zmieniony ( 14.07.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.