Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael 16-18 arrow Izrael wprowadził apartheid
Tuesday 20 October 2020 02:53:21.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Izrael wprowadził apartheid Drukuj Email
Wpisał: Michał Krajski   
19.07.2018.

Izrael wprowadził apartheid

Michał Krajski http://prawy.pl/75217-izrael-wprowadzil-apartheid/Izrael przyjął ustawę na mocy której ogłasza się państwem narodu żydowskiego.

To znaczy, że wszyscy obywatele nie-żydzi, w tym Arabowie i Palestyńczycy, stają się obywatelami drugiej kategorii.

Wyobraźmy sobie, co by się stało, gdyby coś podobnego uczynili Polacy, ogłaszając, że Polska jest państwem narodu polskiego!

Nie tylko odsądzono by nas od czci i wiary, ale ogłoszono rasistami, antysemitami, ksenofobami i nacjonalistami. Parlament Europejski natychmiast wszcząłby wobec nas wszelkie możliwe procedury, USA by nas upomniały, fala krytyki i zgorszenia polałaby się ze wszystkich światowych mediów i od autorytetów.

Tymczasem Żydzi za nic mają mniejszość arabską na swoim terytorium, która liczy niecałe dwa miliony ludzi. Tylko Żydzi na mocy nowej ustawy mają prawo stanowienia o swoim państwie. Hebrajski stał się jedynym oficjalnym językiem Izraela, chociaż dotąd był nim także arabski. Ustawa zachęca także do dalszego osadnictwa żydowskiego i uznaje, że cała Jerozolima jest stolicą Izraela.

Premier Benjamin Netanjahu ogłosił, że przyjęcie nowych przepisów pozwoliło zrealizować wizję Theodora Herzla, twórcy i głównego ideologa politycznego syjonizmu.

Zmieniony ( 19.07.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.