Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 86 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow SMOLEŃSK , CZ. II arrow Szczątki Tupolewa cięto już dzień po katastrofie
Saturday 05 December 2020 12:04:56.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Szczątki Tupolewa cięto już dzień po katastrofie Drukuj Email
Wpisał: Fronda   
23.09.2010.

Szczątki Tupolewa cięto już dzień po katastrofie

http://fronda.pl/news/czytaj/szczatki_tupolewa_cieto_juz_dzien_po_katastrofie

            Szczątki rządowego Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem, zostały pocięte przed zbadaniem. Rosjanie wycięli również las koło lotniska, w tym brzozę, o którą miał zahaczyć polski samolot.

            Dziennikarze programu "Misja specjalna" pojechali do Smoleńska i rozmawiali ze świadkami katastrofy. Dotarli też do materiału filmowego, pokazującego, jak szczątki samolotu są cięte, niszczone łomem i szybko wywożone z miejsca tragedii. Dziennikarze pytali, czy w tak krótkim czasie możliwe było precyzyjne zbadanie wraku i rozkładu rozrzuconych szczątków? Negatywnie na to pytanie odpowiadają cytowani w programie eksperci.

            „Misja specjalna” wykazała również, że nikt z rosyjskich służb nie pozbierał od okolicznych mieszkańców amatorskich filmów pokazujących płonący jeszcze wrak samolotu. Nikt również nie pofatygował się, by porozmawiać ze świadkami tuż po katastrofie. Kilka osób powiedziało dziennikarzom „Misji specjalnej”, że boi się rozmawiać przed kamerą.

            Z ustaleń "Misji specjalnej" wynika również, że szybko wycięto wszystkie drzewa w miejscu katastrofy, w tym brzozę, o którą zahaczył prezydencki samolot. Dziennikarzom udało się też sfilmować niszczejące szczątki Tupolewa, które leżą z boku lotniska.

            Harvey Kushner, amerykański ekspert do spraw terroryzmu, oglądając nagranie z miejsca przechowywania wraku powiedział, że "w USA wokół takiego wraku powstałaby strefa, która chroniłaby wrak, a nikt niepowołany by się do niej nie mógł zbliżyć". Edmund Klich, szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, broni się jednak mówiąc, że takie działania były niezbędne tylko w wypadku wybuchu samolotu, który jest wykluczony przez Rosjan.   Ł.A.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.