Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 94 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow W żydowskim kotle para znów buzuje arrow "Prawda. Chrystus. Judaizm". Nienawiść Żydów do chrześcijan na przestrzeni wieków.
Monday 10 December 2018 22:45:07.26.
migawki
Mosbacher Żorżeta – persona non grata dla Polaków i w Polsce. Dostałem wiadomość, że w mediach - przykro rzec – reżimowych - jest CAŁKOWITY ZAKAZ informowania o poniższej petycji do Białego Domu. Bardzo więc proszę by każdy z Was umieszczał ten adres w pro-polskich portalach. Musimy babsko wyrzucić! MAŁO CZASU. 10 grudnia jest jedynie 5 tysięcy podpisów !!
Immediate dismissal of US Ambassador to Republic of Poland, Georgette Mosbacher, from her function

https://petitions.whitehouse.gov/petition/immediate-dismissal-us-ambassador-republic-poland-georgette-moshbacher-her-function

====================

Jest już później, niż myślisz: Cztery tygodnie super- obniżki cen na moje książki - z okazji Bożego Narodzenia 

W obu książkach są m.inn. proste argumenty matematyczne, fizyczne, geofizyczne przeciw zorganizowanemu kłamstwu i gwałtowi
prezentowanemu bezczelnie w COP24 na temat „Człowiek - sprawca katastrofy klimatu. Bankrutujcie, a PŁAĆCIE NAM !!”.
Zmiany klimatu, efekt cieplarniany; czy udział człowieka jest istotny? I czy jest udokumentowany? Trump ocenił:  "Porozumienie paryskie jest bardzo wadliwe, ponieważ podnosi ceny energii dla odpowiedzialnych krajów, jednocześnie wybielając jednych z najgorszych trucicieli". A przecież COP24 – to duży krok dalej ku przepaści!
 
W Y S Z U K I W A R K A
"Prawda. Chrystus. Judaizm". Nienawiść Żydów do chrześcijan na przestrzeni wieków. Drukuj Email
Wpisał: Jan Bodakowski   
07.08.2018.

"Prawda. Chrystus. Judaizm". Nienawiść Żydów do chrześcijan na przestrzeni wieków.

Jan BodakowskiNienawiść Żydów do chrześcijan jest jednym z wielu tematów poruszonych przez ks. prof. Waldemara Chrostowskiego w poświęconym gównie dialogowi z judaizmem, 453 stronicowym, wywiadzie „Prawda. Chrystus. Judaizm” udzielonym Grzegorzowi Górnemu i Rafałowi Tichemu (opublikowanym przez wydawnictwo Fronda).

Według ks. prof. Waldemara Chrostowskiego oba nurty żydowskie za czasów Jezusa, faryzeusze (odwołujący się do ludu, kładący nacisk na przestrzeganie przepisów religijnych, wierzący w zmartwychwstanie, opierający się na rabinach i lekturze Tory) oraz saduceusze (stanowiący elitę, związani z świątynią jerozolimską, współpracujący z Rzymianami, odrzucający wiarę w zmartwychwstanie), były przeciwne Jezusowi i jego uczniom. Katolikom nie wolno zapominać, że sprawcami męki i śmierci Jezusa byli „również Żydzi. Wnikliwa lektura Ewangelii i przebieg procesu Jezusa wskazują, że Rzymianie byli tylko figurantami”. Nienawiść Żydów do katolików narastała wraz z rozwojem akcji ewangelizacyjnej.

Zdaniem ks. prof. Waldemara Chrostowskiego w początkach chrześcijaństwa „prześladowanymi byli chrześcijanie żydowskiego pochodzenia, a ich prześladowcami inni Żydzi”. Kiedy w pierwszych wiekach chrześcijanie byli prześladowani, Żydzi cieszyli się przywilejami. Judaizm w Rzymie był religio licita czyli religią prawnie dopuszczoną. Żydzi swoją uprzywilejowaną pozycje wykorzystywali do skłaniania Rzymian do prześladowania chrześcijan. Jednym z żydowskich prześladowców chrześcijanina, był (zanim się nawrócił) Szaweł czyli święty Paweł. Święty Paweł był i jest znienawidzony przez Żydów bo głosił po  nawróceniu, wykorzystując swoją ogromną wiedzę religijną o biblijnym monoteizmie, że chrześcijaństwo to realizacja obietnicy danej Izraelowi, wypełnienie zapowiedzi proroków głoszących, że Przymierze obejmie wszystkie narody.

Żydowska tradycja prześladowania chrześcijan – jak przypomina ks. prof. Waldemar Chrostowski – żywa była i w kolejnych wiekach. W czasie rewolucji francuskiej Żydzi wspierali prześladowanie chrześcijan. Wyrazem dobrych relacji Żydów z francuskimi rewolucjonistami było to, że wyprawa Napoleona do Egiptu została sfinansowana przez Żydów, którym cesarz obiecał odbudowę świątyni jerozolimskiej.

Zdaniem ks. prof. Waldemara Chrostowskiego w II RP mniejszość żydowska, stanowiąca 10% populacji, sympatyzowała z komunizmem. „Nadreprezentacja Żydów w budowie i umacnianiu komunizmu [na ziemiach polskich była] bezpośrednia. „W okresie, gdy komunizm w Polsce dominował, Żydzi z Europy Zachodniej czy Stanów Zjednoczonych, nie odcinali się od swoich pobratymców, którzy czynnie włączyli się w narzucanie czerwonej ideologii”. Kiedy Kościół katolicki w Polsce potępiał antysemityzm to „brakuje wyraźnego docięcia się judaizmu od tych pobratymców, którzy wybrali komunizm”.

Nagonka antysemicka w 1968 roku w PRL była wewnętrznym konfliktem wśród komunistów. „Nie trudno wskazać Żydów, którzy wdrażali komunizm z wielką szkodą i krzywdą dla Polaków”. Oskarżenia o antysemityzm służą Żydom do pacyfikacji dyskusji o związkach Żydów z komunizmem, żydowskim pochodzeniu Marksa, przyczynach popierania przez Żydów komunizmu, i tego, że nawet dziś Żydzi uważają, że zagrożeniem jest katolicyzm a nie komunizm.

Nienawiść Żydów do chrześcijan ma też swój wymiar teologiczny. Według ks. prof. Waldemara Chrostowskiego „w rabinicznej tradycji żydowskiej utrwaliło się przekonanie, że Żydom nie wolno podejmować debaty teologicznej z chrześcijanami”. (…)„Ortodoksyjnym Żydom nie wolno wypowiadać” imienia Jezus, ani wchodzić do kościołów katolickich. „Rabini zabraniają współwyznawcom czytania Nowego Testamentu oraz rozmów z chrześcijanami na tematy Jezusa i wiary w niego”.

Jak przypomina ks. prof. Waldemar Chrostowski ortodoksyjni Żydzi bez skrępowania manifestują nienawiść do chrześcijańskich symboli, atakują chrześcijańskich pielgrzymów w Izraelu. Judaiści chcą by chrześcijanie uznali uprzywilejowanie Żydów.


Zmieniony ( 07.08.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.