Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 99 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Tradycja Katolicka arrow Pierwszy rosyjski kapłan Bractwa Św. Piusa X
Monday 10 December 2018 23:11:35.26.
migawki
Mosbacher Żorżeta – persona non grata dla Polaków i w Polsce. Dostałem wiadomość, że w mediach - przykro rzec – reżimowych - jest CAŁKOWITY ZAKAZ informowania o poniższej petycji do Białego Domu. Bardzo więc proszę by każdy z Was umieszczał ten adres w pro-polskich portalach. Musimy babsko wyrzucić! MAŁO CZASU. 10 grudnia jest jedynie 5 tysięcy podpisów !!
Immediate dismissal of US Ambassador to Republic of Poland, Georgette Mosbacher, from her function

https://petitions.whitehouse.gov/petition/immediate-dismissal-us-ambassador-republic-poland-georgette-moshbacher-her-function

====================

Jest już później, niż myślisz: Cztery tygodnie super- obniżki cen na moje książki - z okazji Bożego Narodzenia 

W obu książkach są m.inn. proste argumenty matematyczne, fizyczne, geofizyczne przeciw zorganizowanemu kłamstwu i gwałtowi
prezentowanemu bezczelnie w COP24 na temat „Człowiek - sprawca katastrofy klimatu. Bankrutujcie, a PŁAĆCIE NAM !!”.
Zmiany klimatu, efekt cieplarniany; czy udział człowieka jest istotny? I czy jest udokumentowany? Trump ocenił:  "Porozumienie paryskie jest bardzo wadliwe, ponieważ podnosi ceny energii dla odpowiedzialnych krajów, jednocześnie wybielając jednych z najgorszych trucicieli". A przecież COP24 – to duży krok dalej ku przepaści!
 
W Y S Z U K I W A R K A
Pierwszy rosyjski kapłan Bractwa Św. Piusa X Drukuj Email
Wpisał: ks. Franciszek Berthod FSSPX   
08.08.2018.

Pierwszy rosyjski kapłan Bractwa Św. Piusa X

ks. Franciszek Berthod FSSPX

https://news.fsspx.pl/2018/08/pierwszy-rosyjski-kaplan-bractwa-sw-piusa-x/


6 sierpnia 2018, autor: pjj


30 czerwca 2018 r. w seminarium Najświętszego Serca Jezusowego w Zaitzkofen (Bawaria) święcenia kapłańskie w Bractwie Św. Piusa X po raz pierwszy otrzymał kandydat z Rosji. Podczas tej ceremonii bp Alfons de Galarreta udzielił święceń prezbiteratu sześciu diakonom.

Ks. Wiktor Pasicznik urodził się w Moskwie w 1982 r., a więc w czasach Związku Sowieckiego. Z powodu trudności, jakie państwowy ateizm czynił chrześcijanom, dopiero po upadku żelaznej kurtyny mógł zostać ochrzczony w Cerkwi prawosławnej; miał wtedy 13 lat. Pozbawiony w domu wychowania religijnego, zaczął praktykować podczas studiów. Mając kontakt z katolikami, chciał ich przekonać do prawosławia i w tym celu zaczął zgłębiać doktrynę rzymską – jego wysiłki przyniosły jednak skutek odwrotny do zamierzonego…

Z pomocą Bożą prawa dusza gorliwego apostoła prawosławia zrozumiała, że to, co dotychczas uważał za heretyckie, było w istocie ortodoksyjne (z gr. ‘prawej wiary’), a ortodoksja, którą bronił, była „prawa” jedynie z nazwy. Ostatecznie musiał uznać, że Kościół katolicki jest prawdziwym Kościołem Chrystusowym. Wówczas napotkał pierwszą trudność.

Oto ironia naszych czasów: podczas gdy prawosławni dawali mu do zrozumienia, że skoro uznaje dogmaty katolickie, to nie jest uczciwe, aby pozostał prawosławnym, to katolicy, z którymi rozmawiał, przyjmowali jego chęć nawrócenia z dużym dystansem. Zdezorientowany, jednak prowadzony przez łaskę, uczęszczał na lekcje religii do jednej z katolickich parafii w Moskwie i ostatecznie przystąpił do jedności katolickiej. Już od czasu swych pierwszych spowiedzi i Komunii w prawosławiu odczuwał bliżej nieokreślony pociąg do kapłaństwa. Opatrznościowo pozostawił jednak tę kwestię spokojnemu dojrzewaniu.

W 2010 r. w katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Moskwie odkrył tradycyjną Mszę św., co w jego rosyjskiej duszy, czułej na splendor liturgiczny, wzbudziło kolejną zgryzotę. Posoborowy upadek liturgiczny odkrył przed nim kryzys doktrynalny, który pustoszy jedyny prawdziwy Kościół Chrystusowy.

To bolesne spostrzeżenie gnębiło go, rodząc wiele pytań. Podstępne wątpliwości podważały jego świeżo nabyte przekonania. Wybawienie przyszło poprzez Internet – lektura kazań i wykładów abp. Marcelego Lefebvre’a przyniosła mu światło, którego potrzebował: w tym samym 2010 r. poznał Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X, a przez nie autentyczny katolicyzm.

W 2012 r., pragnąc poświęcić się Bogu i duszom, rozpoczął przygotowanie do kapłaństwa w seminarium w Zaitzkofen. 28 lipca br. jego wysiłki i wytrwanie zostały ukoronowane, gdy w swoim rodzinnym mieście sprawował uroczystą Najświętszą Ofiarę, która jako jedyna składa Bogu cześć, której On oczekuje.

Autorem artykułu jest ks. Franciszek Berthod FSSPX, wykładowca w seminarium w Zaitzkofen.

Źródło

Komentarz redakcji Wiadomości Tradycji Katolickiej : W sobotę 22 lipca br. ks. Wiktor Pasicznik FSSPX odprawił Mszę prymicyjną w Warszawie. Neoprezbiterowi życzymy wszystkich potrzebnych łask Bożych na kapłańskiej drodze życia oraz wytrwałej pracy duszpasterskiej w miejscach, do których pośle go Opatrzność!

Zmieniony ( 08.08.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.