Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 15 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow ZUS arrow Polska to państwo urzędnicze. Kult papierka jest u nas wszechwładny
Wednesday 20 February 2019 06:08:34.27.
W Y S Z U K I W A R K A
Polska to państwo urzędnicze. Kult papierka jest u nas wszechwładny Drukuj Email
Wpisał: Beata Pachnik-Łodzińska   
10.08.2018.

Polska to państwo urzędnicze. Kult papierka jest u nas wszechwładny

Beata Pachnik-Łodzińska

"Polska to państwo urzędnicze. Tak jest od dekad. Kult papierka jest u nas wszechwładny. To widać przez całe życie, a najlepiej, wtedy kiedy kończy się życiową drogę zawodową i przechodzi się na emeryturę."
Dodam tylko, że biura rachunkowe i zakłady pracy włożyły ogromny trud w celu ustalenia kapitału początkowego a teraz wkładają ogromny trud w obliczanie i przekazywanie do ZUS drobiazgowych danych, dotyczących każdego ubezpieczonego, łącznie ze stopniem niepełnosprawności.

W jakim zatem celu ZUS zbiera od nowa wszystkie papiery sprzed reformy i papiery z okresu, gdy każdy ma swoje indywidualne konto w ZUS? Myślę, że jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Przeciąganie procedur do śmierci. Nie zdąży załatwić, to dostanie ze wszystkich wpłaconych pieniędzy "kieszonkowe" na trumnę i wianuszek, na wieniec wszak nie starczy, a zgromadzone pieniądze w ZUS nie są DZIEDZICZONE!

Dziedziczone są co najwyżej długi, jeżeli powstały za życia płatnika składek.

Ludzie, czy wy się w końcu obudzicie, czy będziecie do końca życia zasilać totolotka ZUS?

https://nczas.com/2018/08/10/katastrofalne-informacje-dla-emerytow-przez-papierkowa-robote-nie-moga-odbierac-swiadczen/

Zmieniony ( 10.08.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.