Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Duduś [czyj?] "Jajakoprezydent" arrow Duda jak Komorowski zabawia się resztkami polskiej suwerenności
Saturday 29 February 2020 01:34:23.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

29.02.20 Kielce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Duda jak Komorowski zabawia się resztkami polskiej suwerenności Drukuj Email
Wpisał: CzarnaLimuzyna   
10.08.2018.

Duda jak Komorowski zabawia się resztkami polskiej suwerenności


CzarnaLimuzyna https://www.ekspedyt.org/2018/08/10/duda-jak-komorowski-bawi-sie-resztkami-polskiej-suwerennosci/

Prezydent Duda, niech mu jarmułka lekką będzie, tuż przed 3 rocznicą swojego wyboru na urząd, uraczył nas propozycją wystawienia na licytację resztek polskiej suwerenności.

 Warto przypomnieć, że w roku 2010 ówczesny rezydent Komorowski miał podobny pomysł, polegający na zrzeczeniu się resztek kompetencji państwa polskiego na rzecz UE.

Szczęście w nieszczęściu stronnictwo ruskie weszło w spór kompetencyjny ze stronnictwem pruskim i projekt zmiany konstytucji nie wszedł w fazę procedowania.

Co takiego nabroił prezydent wszystkich nie Polaków?

Otóż dokładnie to samo co Bronisław Komorowski, tylko z większym wdziękiem. Zaproponował w pytaniu referendalnym dożywotnie związanie Polski z UE w związku podobnym do nierozerwalnych więzów przyjaźni ze Związkiem Zdradzieckim (ZSRR).

Starsi ludzie oraz znający historię zapewne wiedzą, że rządzona przez podporządkowany Moskwie komunistyczny reżim Polska mogła w każdej chwili wyjść z sowieckiego bloku. Mogła, ale tylko w teorii. Prezydent Duda zaproponował pozbycie się tego kłopotu i opublikował wariant w którym Polska już na zawsze pozostanie w UE. Odpowiedź na to pytanie powierzył wyrobionym politycznie obywatelom RP. Wyrobieni, a właściwie odpowiednio urobieni obywatele naszego kraju, mają, jak wiemy, duże doświadczenie w politycznych wyborach. Od roku 1989 wybierali najlepiej jak tylko się dało: dwa razy SLD, raz wydmuszkę AWS +UW, dwa razy PO. Co by wybrali po odpowiedniej dawce ogłupiaczy?

W normalnym społeczeństwie…

Normalne społeczeństwo wiedziałoby, że jedynym programem „rozwoju” UE, ogłoszonym przez tzw. Komisję Europejską jest manifest komunistyczny Spinellego, przewidujący całkowitą likwidację państw narodowych.

Normalne – świadome społeczeństwo po takiej propozycji Andrzeja Dudy wykopało by go w polityczny niebyt. Warto zauważyć też pewne niuanse wprowadzone w drugiej wersji pytań.

Wersja pierwsza: Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej?

Wersja druga: Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym unormowaniem członkostwa Polski w Unii Europejskiej i NATO z poszanowaniem zasad suwerenności państwa oraz nadrzędności Konstytucji RP jako nadrzędnego aktu prawnego?

Dodano pozytywne wzmocnienie unii antyeuropejskiej wiążąc odpowiedź z mającym dobre notowania NATO.

Ciekawe czyj to interes każe stręczyć Polaków do kolejnej, samobójczej głupoty…?


Zmieniony ( 10.08.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.