Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 36 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow ekolo, lasy arrow Czy Polacy zamieszkają w drewnianych domach?
Tuesday 01 December 2020 00:29:47.31.
migawki
 

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Czy Polacy zamieszkają w drewnianych domach? Drukuj Email
Wpisał: Michał Krajski   
11.08.2018.

Czy Polacy zamieszkają w drewnianych domach?

Michał Krajski

http://prawy.pl/76586-czy-polacy-zamieszkaja-w-drewnianych-domach/Kazimierz Wielki zasłynął z tego, że zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną. Jarosław Kaczyński może natomiast przejść do historii jako ten, który zastał ją murowaną, a zostawił drewnianą.

Prezydent podpisał ustawę o budownictwie drewnianym, która zakłada utworzenie spółki Polskie Domy Drewniane S.A. Ma ona za zadanie budować, wynajmować i zarządzać energooszczędnymi budynkami z drewna i w ten sposób wspomóc rządowy program mieszkanie+.

Sama koncepcja budowany tanich domów z drewna jest jak najbardziej godna uwagi, ale diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach. Przy okazji tego pomysłu omal nie zostały sprywatyzowane Lasy Państwowe. Pierwotny projekt zakładał bowiem, że majątek Lasów Państwowych stanie się częścią składową nowej spółki. Po protestach leśników i posłów postanowiono, że udostępnią one jedynie grunty pod budowę. Nawet drzewo do budowy domów ma być pozyskiwane na wolnym rynku, co już wydaje się trochę dziwne. Państwo ma kupować drewno, chociaż samo jest jego największym dostarczycielem.

Powstaje pytanie, czy państwo zamiast budować dla ludzi drewniane domy, nie mogłoby stworzyć zachęt do budowy takich domów np. poprzez ulgi podatkowe.

Problem jest zresztą dużo głębszy. Gdybyśmy nie egzystowali w chorej gospodarce, w której rządzą banksterzy, a pensje są celowo zaniżone, to wielu ludzi byłoby stać na kupno mieszkania lub postawienie domu, i to bez niczyjej łaski.


Zmieniony ( 11.08.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.