Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 26 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Maryjne 15 arrow Objawienia 1920 r. i Matka Boża Łaskawa z Warszawy
Tuesday 20 April 2021 01:21:14.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Objawienia 1920 r. i Matka Boża Łaskawa z Warszawy Drukuj Email
Wpisał: dr Stanisław Krajski   
15.08.2018.

Objawienia 1920 r. i Matka Boża Łaskawa z Warszawy

dr Stanisław Krajski http://prawy.pl/76915-objawienia-1920-r-i-matka-boza-laskawa-z-warszawy/Matka Boża Łaskawa – Patronka Warszawy i Strażniczka Polski – jak czytamy na stronie internetowej Jej Sanktuarium – był to pierwszy w historii Polski tytuł Matki Bożej odnoszący się do naszego narodu, na długo jeszcze przed innymi obrazami i wezwaniami!”.

W materiale pt. „Cud nad Wisłą – przebieg wydarzeń nadprzyrodzonych”  opisałem rolę Matki Bożej w Bitwie Warszawskiej, Jej obecność na polu bitwy, zeznania świadków, którzy widzieli jak dwukrotnie (14 i 15 sierpnia 1920 r.) pojawiła się na niebie. W materiale pt. „Cud nad Wisłą: zaniechania ze strony polskiego Kościoła” starałem się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego Kościół polski milczał na temat tych objawień? W materiale pt. „Cud nad Wisłą: wyciszanie i dezawuowanie objawień” odpowiedziałem na pytanie: kto i dlaczego starał się nie dopuścić do tego, by dotarły one do świadomości Polaków. Teraz chciałbym ukazać związek Matki Bożej, która ukazała się w trakcie Bitwy Warszawskiej z Matka Boża Łaskawą z Warszawy.

Na stronie internetowej Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie (przy ul. Świętojańskiej 10) czytamy:

Kult Matki Bożej Łaskawej rozpoczął się we Włoszech na początku XV w. W 1410 r. w Faenzy w północnych Włoszech przeor klasztoru dominikanów szerzył ten kult, aby ratować ludność miasta od zarazy. W mieście tym Joannie a Costumis ukazała się Matka Boża w złotej sukni i błękitnym płaszczu, która w uniesionych dłoniach trzymała złamane strzały gniewu Bożego. Matka Boża żądała powszechnego postu i trzydniowych procesji pokutnych, które biskup Sylwester de Casa zarządził w Faenzy. Niedługo po tym zaraza ustała. Pierwszy włoski wizerunek Madonny Łaskawej (w oryginalnym języku włoskim – Madonna delle Grazie) został wykonany techniką freskową ok. 1410 r. w gotyckiej świątyni dominikanów w Faenzy według wizji Joanny a Costumis. Od tamtego czasu Faenza stała się głównym ośrodkiem kultu Matki Bożej Łaskawej. Pijarzy przenieśli ten pobożnościowy kult do Polski. Pierwszy rektor warszawskiego konwentu pijarów, o. Hiacynt Orselli SP (urodzony w okolicach Faenzy) chciał pobudzić w Polsce cześć dla Dziewicy Łaskawej by zyskać jej opiekę nad Warszawą. Zamówił on duży obraz NMP Łaskawej, który był inspirowany pierwszym wizerunkiem – freskiem Madonny Łaskawej z 1410 r. i odwzorowywał jego główne motywy. W dniu 24 marca 1651 r. w obecności nuncjusza papieskiego arcybiskupa Jana de Torres obraz został uroczyście wprowadzony do drewnianego kościoła pw. Świętych Prima i Felicjana przy ul. Długiej (gdzie obecnie stoi katedra polowa) i ukazany ludowi Warszawy. Nuncjusz w obecności pary królewskiej odczytał bullę papieża Innocentego X ustanawiającą święto Mater Gratiarum Varsaviensis na drugą niedzielę maja”.

Na stronie internetowej sanktuarium czytamy dalej: „Rok później po uratowaniu miasta przed zarazą wysłano do Faenzy chorągiew z łacińskim napisem: Miasto Warszawa śluby Ci składa i pozdrawia Cię Dziewico, i pragnie by obraz, co niesie zdrowie ludom i Królestwom, był ochroną zachowany w kościele pijarów. Bądź taką, jaką byłaś pod niebem Południa. Bądź strażniczką Lechii i pozwól, że nazwiemy Cię Patronką ludu Północnego. Chroń berła Kazimierzowego i ofiaruj Lechii pokój oraz złamane strzały. Wojny otomańskie oraz choroby odpędź daleko. A swoich czcicieli i świątynię swoją broń, o Maryjo.

W 1664 r. Warszawę nawiedziła epidemia, która spustoszyła miasto. Ci, którzy przeżyli uciekli z niego. „Wtedy ogłoszono pijarską Matkę Bożą Łaskawą Patronką stolicy, by broniła miasta od powietrza, głodu, ognia i wojny”. Obraz zaczęto nosić w uroczystych procesjach. Gdy epidemia wygasła Rada Miasta w dowód wdzięczności, wydała oficjalny dokument pt. „Ślubowanie Warszawy – Votum Varsavie”, w którym to Stolica oddała się pod obronę Maryi jako „Tarczy” i „Obrony”. Od tego czasu mieszkańcy Warszawy co roku składali hołd swojej Patronce w trakcie uroczystości odpustowych w drugą niedzielę maja.

Matka Boża Łaskawa – Patronka Warszawy i Strażniczka Polski – jak czytamy na stronie internetowej Jej Sanktuarium – był to pierwszy w historii Polski tytuł Matki Bożej odnoszący się do naszego narodu, na długo jeszcze przed innymi obrazami i wezwaniami!”.

Z powyższego w sposób jednoznaczny wynika dlaczego Matka Boża objawiła się bolszewikom właśnie w postaci Matki Bożej Łaskawej z Warszawy (dokładnie taka jak na obrazie; tak opisywali ją rosyjscy jeńcy, którzy obrazu nie widzieli).

To przecież Matka Boża Łaskawa zawsze broniła Warszawy jako jej patronka. W tym objawieniu było przypomnienie tego faktu i wezwanie, by Warszawa (jej mieszkańcy i włodarze) pamiętali o Niej i do Niej właśnie się odwoływali, Jej oddawali w opiekę.

=================================

Od redakcji: Są to fragmenty książki Stanisława Krajskiego pt. „Spisek przeciwko Matce Bożej (i Polsce). Czy Matka Boża wzywa nas do walki. (stron 168).

Stanisław Krajski proponuję dla czytelników prawy.pl specjalną promocję. Do końca sierpnia będą mogli nabyć tę książkę w Wydawnictwie św. Tomasza z Akwinu, w cenie 15,00 zł wraz z kosztami wysyłki (w księgarniach kosztuje 25,00 zł). Trzeba tylko zadzwonić pod numer 601-519-847 lub napisać pod adres savoir@savoir-vivre.com.pl i podać hasło: „prawy.pl”.

Zmieniony ( 15.08.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.