Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 101 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 18 arrow Czy uzdrawiania można się nauczyć? Hybrydowa wojna religijna.
Friday 30 October 2020 11:21:31.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci przeciw kłamstwom kowidowym pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Czy uzdrawiania można się nauczyć? Hybrydowa wojna religijna. Drukuj Email
Wpisał: Michał Krajski   
17.08.2018.

Czy uzdrawiania można się nauczyć?

Hybrydowa wojna religijna.

Michał Krajski http://prawy.pl/76596-czy-uzdrawiania-mozna-sie-nauczyc/W wielu miejscach prowadzone są warsztaty „z posługi modlitwą o uzdrowienie”. Ich uczestnicy uczą się jak modlić się modlitwą wstawienniczą nad drugą osobą i jak prowadzić nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie.

Często skupiają one liderów wspólnot, którzy udoskonalają tam swoje umiejętności i pomagają im zwrócić uwagę na popełniane błędy.

W ich trakcie można poznać proste zasady, które mówią, że trzeba wsłuchiwać się w innych, brać pod uwagę ich wrażliwość, uważać z dotykaniem drugiej osoby. Ich prowadzący zachęcają, żeby zwrócić uwagę osobie, nad którą się modlimy, żeby w czasie naszej modlitwy sama się nie modliła, ale przyjęła to, o co dla niej prosimy. Uczestnicy są zachęcani, żeby wypytać drugą osobę, czy coś ją boli, gdzie i w swojej modlitwie za nią wymienić daną chorobę, zwrócić się do niej [tj do choroby!! md] i w imieniu Jezusa ją wyrzucić.

W Kościele katolickim tego typu warsztaty modlitewne preferujące nie tyle określone modlitwy, co techniki są czymś całkowicie nowym. Wywodzą się wprost z Ruchu Zielonoświątkowego i wiążą się z treściami, które są tam upowszechniane (np. przyjmowanie duchów chorób, mniej lub bardziej wprost wyznawanie teologii sukcesu, niedocenianie znaczenia krzyża w życiu chrześcijańskim).

To, co znamienne zresztą, gdyby przeanalizować schemat modlitwy o uzdrowienie, to można dojść do wniosku, że ma ona charakter nie tylko ponad katolicki, ale nawet poza chrześcijański. Przy tej modlitwie sakramenty nie odgrywają znaczenia, a same treści teologiczne są sprowadzane do minimum.

Jest mowa o chorobie (czasami wprost traktowanej jako demon) i o uzdrowieniu w imię Jezusa. Gdybyśmy jednak zmienili imię „Jezus” na „Allach” mielibyśmy nabożeństwo islamskie.

Wydaje się, że jest to jednym z powodów popularności ruchu charyzmatycznego, który rozwija się w ramach wszelkich denominacji chrześcijańskiej, ma swoją postać w islamie i w innych religiach.

W centrum stoi tutaj określona technika, która jest przekazywana na specjalnych kursach i szkoleniach. Osoby, które tam trafiają, z reguły mają już pewne doświadczenie, były na różnych modlitwach o uzdrowienie i powielają pewne schematy.

W ten sposób wytwarza się nowa pobożność, która jednak nie rodzi się samoczynnie, jak niektórzy chcą sądzić, ale jest wprowadzana w kolejnych parafiach i diecezjach, w ramach, jak określił to ks. prof. Andrzej Kobyliński, hybrydowej wojny religijnej.

Wypiera ona tradycyjną pobożność jako bardziej spektakularna i obiecująca już tu w doczesności zdrowie, sukcesy i moc. Stoi za nią jednak obca teologia i duchowość, która bardzo głęboko przekształca naszą wiarę w stronę ezoterycznego, ponad-denominacyjnego chrześcijaństwa przyszłości.

Zmieniony ( 17.08.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.