Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 107 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 18 arrow To, co dzieje się dzisiaj w Kościele, jest niezgodne z 2000 lat nauki Kościoła.O karze śmierci WIDEO
Monday 13 July 2020 14:07:38.29.
W Y S Z U K I W A R K A
To, co dzieje się dzisiaj w Kościele, jest niezgodne z 2000 lat nauki Kościoła.O karze śmierci WIDEO Drukuj Email
Wpisał: ks. Dawid Wierzycki   
20.08.2018.

To, co dzieje się dzisiaj w Kościele, jest niezgodne z 2000 lat nauki Kościoła.

Ks. Wierzycki o karze śmierci [WIDEO]

https://medianarodowe.com/2000-lat-nauki-kosciola-krytykuje-to-co-dzieje-sie-dzisiaj-w-kosciele-ks-wierzycki-o-karze-smierci-wideo/W ostatnim czasie duże kontrowersje wzbudziła zmiana w Katechizmie Kościoła Katolickiego, która całkowicie zakazuje stosowania kary śmierci.

Na antenie Mediów Narodowych do tego tematu odniósł się ks. Dawid Wierzycki z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X.

Duchowny przypomniał historię sprzeciwu wobec kary śmierci. Zauważył, że takie akty ze strony hierarchów Kościoła są czymś nowym, a wobec kary głównej protestowali głównie środowiska antykatolickie.

Filozofowie XVIII w., byli to głównie liberałowie, widzieli w karze śmierci zupełną zagładę człowieka dlatego, że nie wierzyli oni w życie pozagrobowe – stwierdził ks. Wierzycki.

Kapłan potwierdził także prawo państwa do skazywania na śmierć w wypadku takiej konieczności.

Jeśli ta kara jest konieczna, to państwo ma prawo ją stosować – zaznaczył ks. Wierzycki. – Nieraz, aby zachować dobro wspólne, musimy pozbawić daną jednostkę dobra prywatnego – dodał powołując się na nauczenie św. Tomasza z Akwinu.

Więcej o karze śmierci w świetle nauczania Kościoła i zmian jakie w nim zaszły w ostatnich dziesięcioleciach w programie ,,Kościół, naród, państwo”. Zachęcamy do subskrybcji naszego kanału.Papież Franciszek a kara śmierci:

https://youtu.be/f09Y5pptDOI

38 minut

Zmieniony ( 20.08.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.