Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Izabeli Falzmannowej arrow De gustibus (Owsik)
Tuesday 21 September 2021 04:28:59.40.
migawki

Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

===============
 
W Y S Z U K I W A R K A
De gustibus (Owsik) Drukuj Email
Wpisał: Iza Falzmann   
03.08.2007.

Iza Falzmann

De gustibus…

Bronisław Geremek donosi na Ojca Rydzyka w Parlamencie Europejskim ( widać donoszenie weszło mu w krew ), a niejaki Owsiak deklaruje, że w obronie honoru swojej żony dałby Ojcu w ryj (przepraszamza cytat). Tak załatwiali kiedyś swoje honorowe sprawy parobcy folwarczni i tak nadal załatwiają kryminaliści, ale nawet oni nie odważyliby się w podobny sposób odnosić do duchownego.

Jak można bronić duchownego przed osobami, które z definicji nie posiadają zdolności pojedynkowej? Pan Kmicic kazałby służbie oćwiczyć takiego delikwenta i pognać boso po śniegu. Niestety choć arystokracji nam nie brakuje, służba wyginęła.

 Najważniejsze jest jednak co innego.

Ojciec Rydzyk wypowiada się we własnych mediach, więc jeżeli komuś nie odpowiadają jego poglądy może tych poglądów nie wysłuchiwać, a w szczególności nie nagrywać (podstępnie) i nie rozpowszechniać, natomiast niejaki Owsiak produkuje się w mediach publicznych utrzymywanych z naszych podatków. Jedyne co nam pozostaje w tej sytuacji to odmowa płacenia abonamentu dopóki podobne indywidua pojawiają się na ekranie. Na marginesie -gdyby dochody z czasu antenowego przeznaczonego na promocję jego osoby i jego orkiestry przeznaczyć bezpośrednio na pomoc dla szpitali, byłaby ona dziesięciokrotnie wyższa. Warto by również sprawdzić za czyje pieniądze i dla kogo Owsiak remontował ostatnio rezydencję na Mazurach.

Osobnym problemem jest skandaliczna pseudo muzyczna, masowa impreza organizowana co roku przez Owsiaka pod nazwą „Przystanek Woodstock”. W tym roku obecność na tej imprezie zapowiedział biskup  Życiński. Trudno mi nawet sobie wyobrazić co z oferty Owsiaka mogłoby zainteresować biskupa, ale jak powiadają: „ na wkus i cwiet towariszcza niet”.

Zmieniony ( 03.08.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.