Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 79 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow rząd "braci"? arrow Dotyczy: Kroków do niezwłocznego podjęcia przy zamachu stanu w Stolicy Apostolskiej
Thursday 27 February 2020 17:57:34.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Dotyczy: Kroków do niezwłocznego podjęcia przy zamachu stanu w Stolicy Apostolskiej Drukuj Email
Wpisał: O. Mariusz Bigiel SJ   
27.08.2018.

Dotyczy: Kroków do niezwłocznego podjęcia przy zamachu stanu w Stolicy Apostolskiej


O. Mariusz Bigiel SJ


Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski


==============================

O. Mariusz Bigiel SJ [----]


Sz. P. Minister Spraw Wewnętrznych Joachim Brudziński


Szanowny Panie Ministrze,

- w związku z publikacją TESTIMONY by His Excellency Carlo Maria Vigano Titular Archbishop of Ulpiana Apostolic Nuncio,

- motywowany obowiązkiem patriotyzmu zwracam się z gorącym apelem do Pana Ministra o podjęcie bezzwłocznego śledztwa w sprawie koneksji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina z Georgetown University, który [uniwersytet md] odgrywa kluczową rolę w zamachu stanu w Stolicy Apostolskiej.

Prośbę swoją motywuję troską o zachowanie 18, 24 oraz 30 art Konstytucji RP oraz wolności religijnej gwarantowanej odpowiednimi ustawami.

Pragnę jednocześnie uwydatnić misję jezuitów, zdeklarowaną przez 34 Kongregację Generalną Towarzystwa Jezusowego: „ W swoim pierwotnym planie Bóg pragnął pełnych miłości związków między kobietami i mężczyznami, opartych na szacunku, wzajemności i równości, a my jesteśmy wezwani, by plan ten wypełniać. Nauka płynąca z takiej eklezjalnej refleksji nad Pismem Świętym jest oczywista: istnieje potrzeba wprowadzenia teorii w praktykę, i to nie tylko poza Kościołem, ale także w nim samym” (Dekrety XXIV Kongregacji Towarzystwa Jezusowego, Dekret XIV nr 366)


Dan w Jastrzębiej Górze 26 VIII 2018

O. Mariusz Bigiel SJ

Zmieniony ( 27.08.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.