Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow Kościół arrow papiestwo 18 arrow Kardynałowie przeciw kardynałom. Matka Boża w Akicie przewidziała kryzys w Kościele
Friday 05 June 2020 05:59:52.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Kardynałowie przeciw kardynałom. Matka Boża w Akicie przewidziała kryzys w Kościele Drukuj Email
Wpisał: Marcin Jendrzejczak   
03.09.2018.

Kardynałowie przeciw kardynałom. Matka Boża w Akicie przewidziała kryzys w Kościele

Marcin Jendrzejczak

2018-09-03 http://www.pch24.pl/kardynalowie-przeciw-kardynalom---czy-matka-boza-w-akicie-przewidziala-kryzys-w-kosciele-,62545,i.html#ixzz5Q2xOe0PuW kontekście trwającego kryzysu w Kościele na myśl przychodzą objawienia w Akita. Spory kardynałów i biskupów, kompromisowość ludzi Kościoła, wyszydzanie wiernych kapłanów to wszystko zostało już przepowiedziane. Czarna noc może jednak przemienić się w blask poranka – o czym mówi objawienie w Fatimie.

Podczas objawień w japońskim (1973-74) Akita Matka Boża mówiła do siostry Agnieszki Katsuko- Sasagawy między innymi:

„Na różańcu módlcie się za papieża, biskupów i kapłanów. Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom”.

„Świadectwo” arcybiskupa Vigano wywołało podziały na niespotykaną dotąd skalę. A może tak naprawdę dopiero je ujawniło. Do tej pory bowiem krytycyzm wobec Franciszka sprowadzał się (wśród hierarchii) do grupy czterech kardynałów – autorów dubiów (obecnie żyje dwóch) i garstki biskupów. Tymczasem opublikowanie dokumentu pozwoliło zrzucić maski. Biskupi (i nie tylko) muszą zająć jakieś stanowisko. Doprowadziło to podziału wśród najwyższych hierarchów. To spełnienie proroctwa z Akita z jednej strony przeraża, z drugiej jednak budzi nadzieję na uzdrowienie sytuacji.

Matka Boża z Akita mówiła też, że „kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci... […] Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis”

Udostępnianie Komunii niektórym rozwodnikom w nowych związkach (wbrew prawu kanonicznemu), rozmiękczanie nauki o homoseksualizmie (vide ojciec James Martin), ogromny nacisk na ochronę środowiska, milczenie o sprawach ostatecznych, grzechu, możliwości kary – to wszystko wynika z dążenia do kompromisu ze światem. A konkretnie z liberalnym światem zachodu. Kompromisowość obejmująca najważniejsze prawdy wiary i moralności stanowi bowiem motyw przewodni liberalnego katolicyzmu. Zapomina się o słowach Chrystusa:

„Nie miłujcie świata / ani tego, co jest na świecie! Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata. Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki” (1J 15-17).

„Świątynie i ołtarze będą plądrowane”

Te słowa Matki Bożej z Akita, nadużycia liturgiczne, brak szacunku dla Ciała Pańskiego, świętokradcze przystępowanie do sakramentów – czyż to nie dzieje się w dzisiejszym Kościele na tak zwanym Zachodzie? Czyż hierarchowie dopuszczający się nadużyć seksualnych lub tuszujący je, a więc żyjący według wszelkiego prawdopodobieństwa w stałym grzechu ciężkim odprawiali Msze i przyjmowali Komunię, a jednocześnie stroili się w pióra moralistów? Ich degeneracja duchowa i moralna jest niewyobrażalna, co potęguje tylko rozmiar świętokradztwa.

„A szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu”

Na Zachodzie gwałtownie spada liczba powołań, a kapłani-dezerterzy brylują w mediach. Jednak „opuszczenie służby Panu” niekoniecznie oznacza zrzucenie sutanny. Często bowiem skuteczniejsza okazuje się inna metoda – pozostanie w strukturach Kościoła i sprzeciwianie się jego nauce (często ukryte, oparte na wypowiedziach mętnych i dwuznacznych).

Słowa Matki Bożej z Akita są dziś zatem aktualne jak nigdy przedtem. Choć rzeczywistość przeraża, to warto przypomnieć sobie o słowach Maryi z innego – choć komplementarnego – objawienia w Fatimie:

„Na koniec Moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

[ale po poświęceniu Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi dodaj.. MD]

Zmieniony ( 03.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.