Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 28 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 18 arrow Rosati zasiadał w radzie nadzorczej FOZZ. Teraz będzie badał... unijne przestępstwa finansowe
Tuesday 23 July 2019 15:14:07.27.
migawki

W młodzieżowych mistrzostwach … Europy - biegł Murzyn, Hassan, jako reprezentant kraiku azjatyckiego. Pewnie również wiek ma sfałszowany, ale to można by poznać po zębach, jak u konia.

==============================

                  26/27.07.19 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

 
W Y S Z U K I W A R K A
Rosati zasiadał w radzie nadzorczej FOZZ. Teraz będzie badał... unijne przestępstwa finansowe Drukuj Email
Wpisał: Filip Błażejowski   
11.09.2018.

Rosati zasiadał w radzie nadzorczej FOZZ. Teraz będzie badał... unijne przestępstwa finansowe

 

/Filip Błażejowski/Gazeta Polska


Trzeba przyznać, że w Brukseli mają doprawdy specyficzne poczucie humoru.

Eurodeputowany z ramienia Platformy Obywatelskiej Dariusz Rosati został koordynatorem największej frakcji w europarlamencie w Komisji PE ds. przestępstw finansowych. Internauci błyskawicznie połączyli fakty i przypominają, że Rosati o przestępstwach finansowych musi mieć sporą wiedzę – zasiadał przecież w radzie nadzorczej FOZZ. [Nie mógł więc nie brać poleceń z Grupy Y WSI. MD]

W ramach struktur Parlamentu Europejskiego utworzono komisję TAX3, która zajmować ma się między innymi przestępstwami finansowymi. Prace komisji zgodnie ze wstępnymi założeniami mają trwać co najmniej rok, a pod koniec jej kadencji zaprezentowany ma być raport z dotychczasowych prac.

Tymczasem to nie samo powołanie komisji, lecz jej skład wywołało spore medialne poruszenie... zwłaszcza w Polsce. Jak informuje serwis eurowybory.com.pl, koordynatorem największej frakcji w europarlamencie w ramach Komisji ds. przestępstw finansowych został nie kto inny, jak Dariusz Rosati z PO.

- Cieszę się, że po mojej pracy, jako koordynator w Komisji śledczej Parlamentu Europejskiego ds. prania pieniędzy, unikania opodatkowania i uchylania się od opodatkowania (PANA), moi koledzy z Grupy EPL powierzyli mi rolę koordynatora największej grupy politycznej w Parlamencie Europejskim w nowopowstałej komisji TAX3, która oprócz spraw podatkowych zajmie się przestępstwami finansowymi. To pokazuje, że mam zaufanie grupy politycznej – mówił Rosati tuż po swoim wyborze.

Internauci szybko przypomnieli jednak, że na kwestiach dotyczących przestępstw finansowych Rosati musi znać się jak nikt inny, ponieważ na przełomie lat 80. i 90. był on jednym z członków rady nadzorczej FOZZ.

- Co za ironia. Dariusz Rosati, były członek rady nadzorczej FOZZ-u koordynatorem największej frakcji w PE w Komisji ds. przestępstw finansowych – napisał jeden z użytkowników Twittera. Sprawa FOZZ została okrzyknięta mianem największej afery III RP. Według prokuratury w latach 1989-1990 afera spowodowała 350 mln zł strat, natomiast sądy uznały, że straty wynoszą co najmniej 134 mln zł.[Na takie dowcipy pozwalały sobie „niezależne sądy”… md]

Według sądów pieniądze przeznaczone dla Funduszu - którego zadaniem był poufny wykup długów zaciągniętych przez PRL na Zachodzie w latach 70. i 80. - zostały albo przywłaszczone, albo rozdysponowane w sposób niezgodny z prawem.
 

Fundusz utworzyły komunistyczne władze 21 lutego 1989 r. Oficjalnie powołano go w celu prowadzenia operacji zmierzających do redukcji polskiego zadłużenia. Jak się później okazało, środki FOZZ‑u wykorzystywano niezgodnie z prawem. Szacuje się, że poprzez ten fundusz z Polski wywieziono ok. 5 mld dol. Większości tych pieniędzy nie odzyskano.

[Redaktor zapomniał dodać z tyłu ZERO. Czy to teraz ważne? 5 czy 50?? Mirosław Dakowski]
 
FOZZ został postawiony w stan likwidacji 24 grudnia 1990 r., ale proces ten trwał 24 lata, ponieważ w sprawie toczyło się ponad 50 postępowań sądowych. W świetle obowiązujących przepisów proces likwidacji mógł zostać zakończony dopiero po wydaniu prawomocnych wyroków we wszystkich procesach.
 
Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, z którym związana jest najgłośniejsza afera III RP zlikwidowano ostatecznie dopiero  z końcem 2014 r.

5 stycznia 2015 r. minister finansów zatwierdził bilans zamknięcia FOZZ.

[To jest jawne potwierdzenie współ-udziału „władz” w tuszowaniu tego RABUNKU MD]


Zmieniony ( 11.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.