Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 11 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow prawo 18 arrow 500+ morderców w Polsce grasuje na przepustkach
Saturday 17 November 2018 07:31:56.26.
migawki

Bóg, honor, Ojczyzna. BUFETOWA przeciw.

My chcemy BOGA.      BUFETOWA przeciw.

A propagandówka „partii i rządu”, z premierem, w 56 -58 sekundzie pokazuje pierwsze Hasło – ale też bez BOGAA Orzeł ma obciętą głowę - bo w oryginale na niej jest KORONA z Krzyżem. https://twitter.com/PremierRP/status/1060426237968035840

=====================

Maski spadają [ciągle...]: Z przerażającym cynizmem - siły prowadzące „władzę”, przy użyciu TV itp., stwarzają Iluzję Rzeczywistości. Prostactwo TVKury [i tylu innych] temu nie przeszkadza. Ludzie na Iluzję patrzą -i wierzą że widzą real, a nawet sztucznie „dzielą się”. Relacje prawdziwe – już tylko w zakamarkach internetu. Ale Kłamstw jest wiele. Prawda Chrystusowa jest jedna.

=============================

18.11.18 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
500+ morderców w Polsce grasuje na przepustkach Drukuj Email
Wpisał: klawisze   
12.09.2018.

500+  morderców w Polsce grasuje na przepustkach

https://nczas.com/2018/09/12/sluzby-bezpieczenstwa-wstaja-z-kolan-nawet-500-polskich-mordercow-na-przepustkach-grasuje-na-wolnosci/


Okazuje się, że kilkaset osób po wyrokach za morderstwo obecnie może przebywać na wolności. 500 więźniów skazanych za zabójstwo skorzystało w ostatnim czasie z przepustek. Ekspert ostrzega, że „instynkt zabójcy uruchamia się na wolności”.

System penitencjarny zawodzi. Konieczne jest zaostrzenie kryteriów przyznawania przepustek. Szczególnie dla osób skazanych za najcięższe przestępstwo jakim jest zabójstwo – mówi Brunon Hołtys, profesor prawa.

Z danych Służby Więziennej wynika, że w latach 2013-2015 z przepustek oraz zezwoleń na opuszczenie obiektu karnego skorzystało 900 skazanych za morderstwo. W późniejszym okresie do chwili obecnej było ich 501.

Niektórzy więźniowie skorzystali tyko raz z przepustki, a inni 20 czy 30 razy. Przypadki są różne – mówi ppłk Emilia Krakowska, rzeczniczka prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Byli również tacy, którzy korzystali z przepustek 90 razy, jak Artur K., który 8 września wyszedł poza więzienie i dokonał zbrodni.

Generalnie brakuje solidnego opracowania indywidualnej prognozy kryminologicznej. Nie ma prowadzonych badań czy dane cechy osobowości i inne okoliczności pozwalają na wydanie przepustki – stwierdza profesor Brunon Hołyst, dyrektor Instytutu Kryminalistyki i Kryminologii Uczelni Łazarskiego.

Potrzebna jest głęboka reforma, zaostrzenie kryteriów przyznawania przepustek. Jednym z poważniejszych błędów jest to, że pod uwagę bierze się tylko, jak dany osadzony zachowuje się w więzieniu. A przecież tam nie dokona zbrodni. Literatura zna wiele przypadków, że instynkt zabójcy uruchamia się ponownie na wolności – dodaje.

Źródło: gazeta.pl

Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.