Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 45 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow prawo 18 arrow Tomasz Komenda walczy o 18 milionów. [Odszkodowanie - tak, ale od tych, którzy go skazali.]
Tuesday 25 September 2018 07:24:13.26.
migawki
Na wątpliwości ludzi; „Czy tyle miliardów w ogóle było, by je zrabować??
Nie rabuje się banknotów, lecz papiery dłużne, zobowiązania itp. Za to uzyskuje się udziały w bankach, w wielkich mediach, fabryki – też te do „wrogiego przejęcia”. Dalej - „piniądz robi piniądz”, ale nie bogacą się najlepsi, najaktywniejsi, lecz udziałowcy brutalnych tajnych związków. Skutki - przez utratę nadziei - też demograficzne [wsp. dzietności zamiast trzy, jest 1.29 - 1.34 – czyli zagłada narodu].

 
W Y S Z U K I W A R K A
Tomasz Komenda walczy o 18 milionów. [Odszkodowanie - tak, ale od tych, którzy go skazali.] Drukuj Email
Wpisał: sprawiedliwość i prawo   
12.09.2018.

Tomasz Komenda walczy o 18 milionów. "Szczury i karaluchy miały większe prawa niż ja"

[Odszkodowanie - tak, ale personalnie od WSZYSTKICH tych, którzy go skazali! I dopuścili do istnienia takich więzień. dk]

https://wiadomosci.wp.pl/tomasz-komenda-walczy-o-18-milionow-szczury-i-karaluchy-mialy-wieksze-prawa-niz-ja-6294112150136961a


Tomasz Komenda od pięciu miesięcy przebywa na wolności. Pod koniec roku wystąpi do sądu o odszkodowanie, które ma sięgnąć 18 mln zł. – W więzieniu nie pozwalali mi jeść przy stole, strażnicy pluli mi do jedzenia, karaluchy miały większe prawa – mówi Komenda. Właśnie wychodzi książka, która opowiada jego historię.

Tomasz Komenda na spotkanie z dziennikarzami w sprawie książki wydawnictwa Znak "25 lat niewinności", którą napisał Grzegorz Głuszak, przyszedł bardzo zdenerwowany. Przed wejściem szybko wypalił papierosa. – Przepraszam was. Wybaczcie, napisałem sobie przemówienie, ale jestem tak zdenerwowany, że nie potrafię go odczytać – mówił na konferencji.

Oświadczenie odczytał jego przyjaciel i dziennikarz TVN. "Większość z państwa przez ostatnie 18 lat zarobiło milion, a może i więcej. Ja nie zarobiłem ani złotówki. Mama kupowała mi kawę i papierosy. Możecie powiedzieć, że byłem na utrzymaniu państwa, ale nawet jedzenia nie dostawałem, bo zabierali mi je współwięźniowie. Najadałem się tylko, gdy mama coś kupiła" – brzmiało oświadczenie Komendy w sprawie odszkodowania.

Jego pełnomocnik ujawnił, że wystąpi o 18 milionów złotych. Po milionie za każdy rok w zakładzie karnym. - Teraz jest głośno o mężczyźnie, który został skazany na 15 lat i w ciągu tylko dwóch lat miał 90 przepustek.

Tomasz Komenda przez 18 lat nie miał ani jednej, mimo że wielokrotnie o nie prosił. Po wyjściu na wolność musiał się wszystkiego nauczyć: jak kupić bilet autobusowy, jak obsługiwać telefon, jak żyć. Jego straty moralne są niemierzalne – mówi prof. Zbigniew Ćwiąkalski.

Tomasz Komenda z wielkim trudem mówił o tym, co przeżył za kratami. – To był koszmar i piekło. Karaluchy i szczury, których jest tam mnóstwo, miały większe prawa niż ja. Gdy bili mnie na spacerniaku, strażnicy odwracali głowy. Gdy szedłem do psychologa, zamiast mnie słuchać podlewał kwiaty i ścierał kurze. Czułem, jakbym rozmawiał ze ścianą. A gdy kolejny raz zostałem pobity, dyrektor wiezienia zapytał: co, znów spadłeś z pryczy? Trzy razy odcinali mnie, bo próbowałem się zabić – relacjonował Komenda. I dodał: - To, co zrobili ze mną strażnicy więzienni to koszmar. To są zwierzęta. Nikt mnie dotąd nie przeprosił.

[---]

Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.