Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 59 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow wieś; \"bitwa o handel\" arrow Tak się wykańcza Polską przedsiębiorczość i rolnictwo... A przecież polskie jabłko jest najlepsze!
Tuesday 04 August 2020 09:48:15.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Tak się wykańcza Polską przedsiębiorczość i rolnictwo... A przecież polskie jabłko jest najlepsze! Drukuj Email
Wpisał: Tak się wykańcza   
21.09.2018.

Tak się wykańcza Polską przedsiębiorczość i rolnictwo....


mail'em:

Oto sytuacja która panuje w gminie Sobienie Jeziory, powiat Otwocki, województwo Mazowieckie. Nasza gmina słynie z sadownictwa, gdzie nie spojrzysz tam sad jabłkowy. Każdy w rodzinie ma chociaż 1ha pysznych polskich jabłuszek.
Dzisiaj z rana skupy przysłały komunikat, o obniżonej cenie z 19gr do 17gr za jabłko przemysłowe (górna cena jest śmieszna, nie opłaca się rwać, a oni mają czelność jeszcze ja zmniejszać), po czym wieczorem zaprzestały przyjmowania jabłek, co doprowadziło jednego z rolników do wyrzucenia takiej ilości jabłek na pole [w oryg. zdjęcie] .

Mój tata, który urwał ok 600kg jabłek, chcąc dorobić sobie do emerytury, musi jechać jutro o 5:00 rano i stanąć w kolejce do sprzedaży, MOŻE KUPIĄ!
To pierwsza taka sytuacja, gdzie rolnik nie ma gdzie sprzedać swojego produktu, a jestem tego pewien że będzie jeszcze gorzej, ponieważ sezon dopiero się zaczyna!
Jeżeli nic z tym nie zrobią, rolnicy prawdopodobnie wyjdą na ulicę, bo takie głosy już słychać. Nie dość że cena jest słaba, to jeszcze brakuje miejsc, w których można sprzedać jabłka. A przecież polskie jabłko jest najlepsze!"


Zmieniony ( 21.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.