Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 76 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Oświata oraz naukawcy 16 arrow Zajęcia z LGBTQ w szkole !!! "Charakter obowiązkowy".
Sunday 31 May 2020 11:54:18.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Zajęcia z LGBTQ w szkole !!! "Charakter obowiązkowy". Drukuj Email
Wpisał: Zastępca Prezydenta Gdańska   
26.09.2018.

Zajęcia z LGBTQ w szkole!!! "Charakter obowiązkowy".

Ordo Iuris protestujehttp://prawy.pl/80050-ordo-iuris-odpowiada-na-list-zastepcy-prezydenta-gdanska-dotyczacy-warsztatow-antydyskryminacyjnych/Zastępca Prezydenta Gdańska w liście do dyrektorów szkół podważa prawa rodziców i twierdzi, że warsztaty antydyskryminacyjne mają w tym mieście charakter obowiązkowy.

Instytut Ordo Iuris prostuje nieprawdziwe informacje i przypomina, że szkoła nie może wymagać obecności uczniów podczas takich zajęć, gdy rodzice się na to nie zgadzają.

Prowadzona przez Instytut Ordo Iuris akcja „Chrońmy Dzieci” wykazała, że realizowane w szkołach zajęcia dodatkowe są niekiedy prowadzone przez organizacje promujące obyczaje grup LGBTQ, utożsamiające się z ideologią gender i propagujące permisywny model edukacji seksualnej.

Dlatego rodzice coraz częściej sięgają po przygotowane przez Ordo Iuris rodzicielskie oświadczenie wychowawcze, które ma im pomagać w skutecznej realizacji prawa do zapewnienia dziecku wychowania zgodnego z ich przekonaniami.

Tak też stało się w Gdańsku, gdzie 28 czerwca został przyjęty przez Radę Miasta kontrowersyjny „Model na rzecz Równego Traktowania”.

19 września Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Piotr Kowalczuk wystosował „list do Pań Dyrektor, Panów Dyrektorów, Nauczycieli i Nauczycielek gdańskich placówek oświatowych”, w którym odnosi się do działań rodziców korzystających ze swoich konstytucyjnych praw, kwestionując przy tym wspomniane rodzicielskie oświadczenie wychowawcze.

Ponieważ materiał ten wprowadza adresatów w błąd, prezentując dalece nierzetelne oceny, Instytut Ordo Iuris odniósł się do jego treści w swoim stanowisku.

STANOWISKO INSTYTUTU ORDO IURIS:

Prostując nieprawdziwe informacje Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska, Instytut Ordo Iuris wskazuje m.in., że:

nieuprawnione i wprowadzające w błąd są podejmowane przez Zastępcę Prezydenta Gdańska próby utożsamienia warsztatów antydyskryminacyjnych z niekontrowersyjnym zadaniem szkoły polegającym na kształtowaniu w uczniach postaw obywatelskich;

„warsztaty antydyskryminacyjne” nie stanowią realizacji podstawy programowej edukacji szkolnej. Podstawa programowa szczegółowo wymienia listę zajęć obowiązkowych, takich jak matematyka, historia, biologia i inne. Żadne z nich nie przewiduje wpajania uczniom takich treści, współtworzonych przez aktywistów LGBT. Stąd, uczestniczenie w warsztatach dzieci i młodzieży uzależnione jest od zgody rodzica;

prowadzenie „działań antydyskryminacyjnych” przestało być w zeszłym roku obowiązkiem szkoły wynikającym z ministerialnego rozporządzenia;

rodzicielskie oświadczenie wychowawcze pozwala na realizację prawa rodziców do zapewnienia dziecku wychowania zgodnego z ich przekonaniami także wówczas, gdy warsztaty antydyskryminacyjne odbywają się – co jest bezpodstawną praktyką – w ramach lekcji obowiązkowych;

umieszczanie warsztatów antydyskryminacyjnych w ramach obowiązkowych lekcji jest niczym innym jak próbą „obejścia” rodziców, wytrącenia im podstawowego narzędzia wpływu na treści przekazywane dzieciom w szkole i zredukowania instytucji zgody rodzicielskiej do obszaru zajęć sportowych, gry na instrumentach, tańca itp.;

,,Chęć podważenia rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego jest przykrym świadectwem postawienia interesu ideologicznych aktywistów ponad elementarnymi prawami rodziców” – zauważył mec. Rafał Dorosiński z Ordo Iuris.

Instytut przypomina, że udziela wsparcia rodzicom, których prawo do wychowania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami jest podważane.

Adres do kontaktu: dzieci@ordoiuris.pl

Źródło: Ordo IurisZmieniony ( 26.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.