Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow zboczeńcy 18 arrow "Płynna tożsamość płciowa" i gender na polskich uczelniach. WON !!!
Friday 23 April 2021 03:52:31.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Płynna tożsamość płciowa" i gender na polskich uczelniach. WON !!! Drukuj Email
Wpisał: do: Jarosław Gowin Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego   
27.09.2018.

"Płynna tożsamość płciowa" i gender na polskich uczelniach.

W Polsce kierunek „gender studies” wykładany jest na uniwersytetach państwowych m.in.: w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Toruniu.

petycje@citizengo.org

Na początku września 2018 roku rząd Węgier zdecydował o zaprzestaniu finansowania „gender studies”, czyli tzw. studiów nad „płcią kulturową”, na wszystkich uczelniach wyższych na Węgrzech.Jednym z „dogmatów” tej ideologii jest tzw. płynna tożsamość płciowa. Zakłada ona, że płeć jest elementem tożsamości determinowanym nie biologicznie, lecz kształtowanym swobodną decyzją każdego człowieka i to niezależnie od wieku.

Jaki wpływ może mieć to na najmłodszych ilustruje zamieszczone obok zdjęcie, dziesięcioletniego obecnie, chłopca o imieniu Desmond. Od kilku lat twierdzi on, że jest homoseksualistą. Stał się przez to gwiazdą amerykańskiego środowiska LGBT, a jego zdjęcia w makijażu i ubraniach dla kobiet są dziś ikoną walki o tzw. prawo do swobodnej ekspresji tożsamości płciowej także dla dzieci.

Amerykańskie Kolegium Pediatryczne (American College of Pediatricians) traktuje zjawisko promowania płynnej tożsamości płciowej jako szkodliwą politykę publiczną:

Płeć człowieka jest obiektywną, biologiczną cechą dwupostaciową. XY i XX są genetycznymi markerami płci żeńskiej i męskiej, markerami zdrowia - a nie zaburzenia. ... Indoktrynowanie dzieci, aby wierzyły, że możliwość farmakologicznej i chirurgicznej zmiany płci na przeciwną w dowolnym momencie życia jest normalna i zdrowa jest nadużyciem.”

W Polsce kierunek „gender studies” wykładany jest na uniwersytetach państwowych m.in.: w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Toruniu.

Każdy z nas płacąc w Polsce podatki przyczynia się do finansowania tego niebezpiecznego eksperymentu społecznego na wielu polskich uczelniach.

Wzywamy polskie władze, by wzorem rządu Premiera Orbana przerwały finansowanie rozwoju tego groźnego intelektualnego wirusa za pieniądze polskich podatników.
Dbałość o dobro polskich rodzin, dzieci i młodzieży oraz o los całej wspólnoty jest nie do pogodzenia z jednoczesnym tolerowaniem ideologicznej indoktrynacji na polskich uczelniach.

https://www.citizengo.org/pl/ed/165926-koniec-finansowania-gender-na-polskich-uczelniach

Z wyrazami szacunku
Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO

Podpisz:

Jarosław Gowin
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Szanowny Panie Ministrze,

na wielu uczelniach wyższych w Polsce działają jednostki organizacyjne zajmujące się „gender studies”, czyli tzw. studiami nad płcią kulturową. Jednym z założeń tej, nie spełniającej kryteriów naukowości, ideologii jest koncepcja uznającą płeć za element tożsamości nie determinowany biologicznie, lecz kształtowany swobodną decyzją jednostek.
Z wielu krajów, co raz częściej także ze środowisk naukowych, dobiegają głosy, że ideologia gender jest szkodliwym, antykulturowym narzędziem eksperymentów na człowieku i jego tożsamości. Eksperymentów, które są szkodliwe dla rodzin, dzieci, młodzieży i całych społeczeństw.
Kilka lat temu rząd Norwegii po serii reportaży obnażających pseudonaukowe korzenie „gender studies” zdecydował o likwidacji Nordyckiego Instytutu Gender działającego na Uniwersytecie w Oslo.
W ostatnich tygodniach z finansowania „gender studies” na uczelniach wyższych, z pieniędzy węgierskich podatników, wycofał się rząd Węgier.
Apeluję do Pana Panie Ministrze o podjęcie zdecydowanych kroków w celu zaprzestania finansowania tego niebezpiecznego eksperymentu społecznego również na uczelniach wyższych w naszym kraju.

Z poważaniem

PODPISZ

 Zmieniony ( 27.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.