Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow zboczeńcy 18 arrow Zajęcia z ideologii ruchu LGBT, nie mieszczą się w programie edukacji szkolnej, panie "prezydencie"
Friday 23 April 2021 04:02:08.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zajęcia z ideologii ruchu LGBT, nie mieszczą się w programie edukacji szkolnej, panie "prezydencie" Drukuj Email
Wpisał: Jerzy Kwaśniewski Ordo Iuris   
30.09.2018.

Zajęcia z ideologii ruchu LGBT, nie mieszczą się w programie edukacji szkolnej, panie "prezydencie" !

Jerzy Kwaśniewski Ordo Iuris <kontakt@ordoiuris.pl>

W ostatnich dniach doszło do bardzo niepokojącej sytuacji – zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk skierował do dyrektorów szkół list, w którym uderza w prawo rodziców do wychowania dzieci. Urzędnik twierdzi, że warsztaty antydyskryminacyjne mają w tym mieście charakter obowiązkowy. W swoim piśmie podważa skuteczność przygotowanego przez Ordo Iuris rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego.

Instrukcja” wiceprezydenta jest nie tylko sprzeczna z prawem, ale stanowi też wezwanie do jego łamania przez szkoły.

  To kolejna odsłona bitwy o „Model na rzecz równego traktowania”, który pod pozorem troski o osoby niepełnosprawne i seniorów wprowadza do szkół oraz przedszkoli permisywną edukację seksualną.

W liście do „Pań Dyrektor, Panów Dyrektorów, Nauczycieli i Nauczycielek gdańskich placówek oświatowychwiceprezydent Gdańska w arogancki sposób występuje przeciwko rodzicom, którzy nie zgadzają się na to, by ich dzieci uczono o masturbacji i homoseksualnych konkubinatach.

Nierzetelna argumentacja

List gdańskiego włodarza jest nie tylko kontrowersyjny, ale przede wszystkim wprowadza w błąd dyrektorów i nauczycieli. Próba zakwalifikowania warsztatów antydyskryminacyjnych do szkolnej podstawy programowej jest poważnym nadużyciem i nie ma żadnego uzasadnienia. 

Zajęcia z ideologii ruchu LGBT, w odróżnieniu od takich przedmiotów jak matematyka, biologia czy język polski, nie mieszczą się w programie edukacji szkolnej, dlatego uczestniczenie w nich uzależnione jest od zgody rodziców.

 Umieszczenie warsztatów antydyskryminacyjnych w ramach lekcji obowiązkowych jest próbą obejścia praw rodziców i odebrania im możliwości wpływu na treści przekazywane dzieciom w szkole.

Zgodnie z obowiązującym prawem rodzicielskie oświadczenia wychowawcze według wzoru udostępnionego przez Instytut Ordo Iuris wywiera natychmiastowy skutek prawny i uwalnia rodziców od obowiązku oddania dziecka w ręce edukatorów „Modelu na rzecz równego traktowania”.

W obliczu tak nieuczciwych wytycznych władz Gdańska tym bardziej zachęcam wszystkich rodziców do korzystania z tego instrumentu, który stanowi praktyczną realizację ich praw.

Obronimy rodziców, dyrektorów i nauczycieli

Można się spodziewać, że wielu dyrektorów i nauczycieli, w dobrej czy złej wierze, podejmie próbę realizacji zawartych w liście wytycznych i będzie narzucać dzieciom szkodliwą edukację seksualną. Pragnę zapewnić, że nasi prawnicy udzielą pomocy prawnej wszystkim – zarówno rodzicom, jak i dyrektorom oraz nauczycielom – którzy chcą chronić niewinność dzieci i postępować zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Osoby, które doświadczyły nadużyć w tej sprawie, bardzo proszę o kontakt na adres dzieci@ordoiuris.pl.

Postaramy się niezwłocznie skontaktować się z Państwem i udzielić pomocy prawnej.

  Obrona praw rodziców jest dziś szczególnie ważna, ponieważ ataki wrogich rodzinie środowisk płyną z wielu stron. W ostatnich dniach Facebook zablokował post z filmem pt. „Ponieważ kochamy” Wspólnoty Kochać i Służyć, który zawierał świadectwa gdańskich małżeństw. Nasi prawnicy podjęli już w tej sprawie stosowne kroki prawne. To nie pierwsze naruszenie prawa do wolności słowa w mediach społecznościowych uderzające w środowiska broniące naturalnej tożsamości małżeństwa i rodziny, dlatego wcześniej przygotowaliśmy projekt ustawy, która ma zakazać Facebookowi podobnych praktyk cenzurowania treści.

Z wyrazami szacunku

Jerzy Kwaśniewski Ordo Iuris

P.S. Zachęcam do zapoznania się z całością naszej argumentacji, w której szczegółowo odnosimy się do wytycznych wiceprezydenta Gdańska. Bardzo proszę również o korzystanie z naszego wzoru rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego i udostępnianie go wszystkim rodzicom. Oświadczenie można pobrać ze strony dlarodziców.ordoiuris.pl. Przygotowaliśmy je w dwóch wersjach: dla gdańszczan i dla rodziców uczniów ze szkół na teranie całej Polski. Nie możemy pozwolić, by nasze dzieci były krzywdzone przez szkodliwe eksperymenty wychowawcze.

 


Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest fundacją i prowadzi działalność tylko dzięki hojności swoich Darczyńców.

 

 

Zmieniony ( 30.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.