Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 65 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Rosja arrow Katastrofa, w której zginął rosyjski prokurator odpow. za przekazanie akt dot. Katynia i Smoleńska
Tuesday 23 October 2018 09:15:22.26.
migawki
MateuszekM stoi se na Kasprowym i chwali się w TV tym, że wykupił Kolejkę. Ale za NASZE pieniądze więc chcemy wiedzieć, za ile sprzedali, a za ile odebrali - Nie wolno o tym mówić?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Katastrofa, w której zginął rosyjski prokurator odpow. za przekazanie akt dot. Katynia i Smoleńska Drukuj Email
Wpisał: Rosyjskie służby   
04.10.2018.

Katastrofa, w której zginął rosyjski prokurator odpowiedzialny za przekazanie akt dotyczących Katynia i Smoleńska stronie polskiej

https://www.magnapolonia.org/doszlo-do-katastrofy-lotniczej-w-ktorej-zginal-prokurator-odpowiedzialny-za-przekazanie-akt-dotyczacych-smolenska-i-katynia-stronie-polskiej/


Jak informuje portal pch24.pl Saak Karapetjan, zastępca Prokuratora Generalnego zginął w wypadku lotniczym na terenie Federacji Rosyjskiej. W przeszłości był odpowiedzialny m.in. za przekazywanie akt dotyczących Smoleńska oraz Katynia stronie polskiej.

Do katastrofy doszło w obwodzie kostromskim. W wypadku śmigłowca wraz z 58 – letnim Karapetjanem zginęły jeszcze trzy osoby.

Rosyjskie służby za przyczynę katastrofy podają zaniedbania w kwestiach bezpieczeństwa oraz złą pogodę.   

Od 2006 roku w Prokuraturze Generalnej kierował zarządem międzynarodowej współpracy prawnej, w ramach której w latach 2010 – 2011 przekazał stronie polskiej wiele tomów akt dotyczących zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. W roku 2010 z jego rąk otrzymaliśmy 20 tomów akt zawierających informacje dotyczące zbrodni katyńskiej.

Z kolei w roku 2011 Karapetjan przekazał polskim prokuratorom 14 tomów akt dotyczących Smoleńska.

W przekazanej dokumentacji znalazły się m.in. wykazy jeńców, rozporządzenia o skierowaniu ich do obozów czy protokoły przesłuchań.

Czy uważacie, że ta katastrofa jest przypadkowa czy może ma jakieś drugie dno?

Źródło: pch24.pl

====================

Zapewne przejął stery, bo pilot odmawiał lotu - i chciał pokazać jak latają "debeściaki" :)


Zmieniony ( 04.10.2018. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.