Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 33 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Oświata oraz naukawcy 16 arrow SODOMA + : Nauczyciel roku 2018 - pedał "od etyki". Insygnia śmierci.
Monday 06 July 2020 07:17:39.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
SODOMA + : Nauczyciel roku 2018 - pedał "od etyki". Insygnia śmierci. Drukuj Email
Wpisał: z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Chrobrego w Sopocie   
11.10.2018.

nauczyciel roku- pedał "od etyki". Insygnia śmierci.

Nauczyciel roku 2018 podczas gali poprosił na scenę swojego „ukochanego”

"Bądźmy wszyscy dla siebie nauczycielami i uczniami”

 

[Konkurs „Nauczyciel Roku” organizowany jest przez postkomunistyczny Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) i wydawany przez tę organizację tygodnik „Głos Nauczycielski”.]

https://wiadomosci.wp.pl/nauczyciel-roku-2018-podczas-gali-poprosil-na-scene-swojego-ukochanego-6304378097497729a


Przemysław Staroń z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Chrobrego w Sopocie otrzymał tytuł "Nauczyciela Roku 2018". Podczas gali i wręczenia nagród, poprosił na scenę swoją rodzinę oraz partnera życiowego.

Nominowanych do zaszczytnego tytułu zostało 13 osób. Zwycięzca - Przemysław Staroń na co dzień uczy filozofii, etyki, wiedzy o kulturze i historii sztuki.

Wielka uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie, na kilka dni przed przypadającym na niedzielę Dniem Edukacji Narodowej - informuje TVN 24.

Nauczyciel z Sopotu podczas swojego przemówienia nawiązał do Harry'ego Pottera z cyklu książek J.K. Rowling.

- Wszystko w "Harrym Potterze" rozegrało się wokół insygniów śmierci. Peleryny niewidki, którą zrzuciłem. Cztery lata temu stałem tu wśród nominowanych i dzięki Bogu nie otrzymałem tytułu Nauczyciela Roku - mówił Staroń. - Wtedy nauczycielem roku zostałby człowiek, który nie jest kompletny, nie jest spójny, nie jest autentyczny i wiarygodny - podkreślił.

- Teraz z pierwszym insygnium już się uporałem. Jeżeli państwo czytali "Harry'ego Pottera", to wiedzą państwo, że drugim insygnium był kamień wskrzeszenia. Harry użył go, kiedy szedł do Zakazanego Lasu, i wtedy wokół niego pojawili się bliscy - powiedział laureat, po czym zaprosił na scenę swojego partnera i rodzinę. - Chciałbym poprosić wszystkich was, którzy tutaj przyjechaliście ze mną. Chodźcie, nie bójcie się, najwyżej zabiorą mi tytuł - zachęcał. - Chciałbym wam podziękować, tej części świata, bez której by mnie nie było - mówił. - Protego Maxima, niech miłość was strzeże - zwieńczył, a na scenę weszła rodzina nauczyciela wraz z jego ukochanym partnerem.

- Bądźmy wszyscy dla siebie nauczycielami i uczniami i to wtedy będzie miało sens - podsumował swoje przemówienie Przemysław Staroń.

Źródło: TVN 24

Zmieniony ( 11.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.