Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Objawienia prawdziwe arrow Zielony szkaplerz
Tuesday 21 September 2021 03:57:59.40.
migawki

Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

===============
 
W Y S Z U K I W A R K A
Zielony szkaplerz Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
23.08.2007.

Wśród darów Maryi

Zielony szkaplerz

Dla opornych dusz, szczególnie dla nawrócenia wątpiących staruszków i staruszek.

            Dn. 28 stycznie 1840 r. objawiła się Najświętsza Maryja Dziewica nowicjuszce u szarytek (Filles de la Charité), która odprawiała rekolekcje w klasztorze przy rue de Bac 140 w Paryżu. Przypomnijmy, że tu dziesięć lat wcześniej otrzymała swe słynne objawienia siostra Katarzyna Labouré (Cudowny Medalik). Młoda zakonnica, Justyna Bisqueyburu, modliła się przed statuą znaną pod nazwą Matki Bożej Misji. Święta Dziewica pojawiła się ubrana w długą białą suknię, spod której widać było bose stopy, i w płaszcz błękitny bez welonu. Trzymała w rękach Swe Serce, z którego wychodziły liczne płomienie. W czasie kolejnego widzenia, 8 września 1840 r, Matka Boża trzymała Swe płomienne serce w prawej dłoni, a w lewej miała zielony szkaplerz mający tylko jedną stronę , płaszczyznę (np. w odróżnieniu od Szkaplerza Karmelitańskiego). Przypomnijmy, że szkaplerz (scapulaire) karmelitański, brązowy otrzymał od Matki Boskiej święty Szymon Stock w 1251 roku. Od średniowiecza jest on głównym sakramentalium katolików. Przypomnijmy też, że szkaplerz był w średniowieczu wierzchnią szatą, jakby fartuchem do prac brudzących, w ogrodzie czy kuchni.

            Siostra Justyna próbowała opisać swą wizję w naszym, ubogim języku: Serce rozpalone promieniami, jaśniejsze niż słońce i przezroczyste jak kryształ. Serce było przebite mieczem. Z jednej strony zielonego szkaplerza był obraz Maryi, pod postacią, w jakiej się jej ukazała, a z drugiej napis: Niepokalane serce Maryi, módl się za nami teraz i w godzinę naszej śmierci. Siostra Justyna dowiedziała się, że ten szkaplerz pomoże w nawróceniu dusz i sprowadzi dobrą śmierć. Siostra przekazała pisemnie (na żądanie) swe widzenie matce opiekunce nowicjatu, jednocześnie prosząc o zupełną dyskrecję. Dowiedział się więc o nich jedynie ojciec Aladel, kapelan zakonu, ten sam, który tak ostrożnie i pięknie prowadził siostrę Katarzynę Labouré po jej widzeniach Matki Boskiej i otrzymaniu cudownego medalika w 1830 r. Badanie sprawy trwało do 1846 r. a potem, po rozpowszechnieniu Zielonego Szkaplerza w zakonie szarytek, najpierw we Francji, zaczęły się mnożyć świadectwa rozlicznych łask, szczególnie dobrej śmierci.

Użycie zielonego szkaplerza. Święta Dziewica powiedziała, że nie jest potrzebna żadna specjalna formuła błogosławieństwa, Wystarczy, by szkaplerz został poświęcony przez ksieza, i noszony przez osobę, którą polecamy Maryi. Osobie leżącej można szkaplerz położyć pod poduszkę lub pod materac. Jedyna modlitwa, którą należy codziennie odmawiać za chorego lub inna osobę powierzaną Maryi, to słowa ze szkaplerza:

Niepokalane serce Maryi, módl się za nami teraz i w godzinę naszej śmierci.

Objawienia związane z Zielonym Szkaplerzem były badane przez Watykan. Zielony szkaplerz był dwukrotnie polecany przez Ojca św. błogosławionego Piusa IX (w 1863 i w 1870 r.). Siostra Justyna nikomu nie mówiła o otrzymanych łaskach. Zmarła w Carcassonne w 1903 roku.

Świadectwa o łaskach są liczne, jest ich już sporo, również w 2007 roku. Obecnie takie świadectwa napływają z całego świata. Opiekunem sprawy jest Abbé (Ojciec) Alain Delageau, Prieuré Notre –Dame du Pointelet, BP4, France, 03 110 Bront-Vernet.

Szkaplerze można otrzymywać np. przeze mnie. Mam też szkaplerze karmelitańskie (te z objawień św Szymona Stocka, 1251 r. Oba poświęcone (wysyłka gratis) MD

Zmieniony ( 31.01.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.