Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 69 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Kibice, sport, igrzyska 18+ arrow Justyna Kowalczyk. Jej ciało jest wrakiem. "Sport to zdrowie". Czy zawodowy także
Tuesday 12 November 2019 12:56:11.28.
migawki

Na ekrany polskich kin wszedł film "Nieplanowane" i rozległo się... wycie

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę poprowadzi modlitwę różańcową na początku Marszu Niepodległości

W głównym wyd. Wiadomości TVP ani słowa o jutrzejszej wielkiej manifestacji patriotycznej - Marszu Niepodległości. Wstyd, Prezesie. Mały przywódca. Więc i mali ludzie.

======================

Diabeł do Rybaka z Watykanu: Teraz już tylko pachamamy, bałwany łowić będziesz

 
W Y S Z U K I W A R K A
Justyna Kowalczyk. Jej ciało jest wrakiem. "Sport to zdrowie". Czy zawodowy także Drukuj Email
Wpisał: Krzysztof Węgier   
17.10.2018.

Justyna Kowalczyk. Jej ciało jest wrakiem.

Sport to zdrowie. Czy zawodowy także

Krzysztof Węgier

https://wrealu24.pl/sport-to-zdrowie-czy-zawodowy-takze

Nie milkną echa wyznania Justyny Kowalczyk z końca sierpnia br.

Najlepsza polska biegaczka narciarka zdradziła, że jej lekarz oświadczył, iż jej ciało jest wrakiem. Jest to efekt wieloletniej kariery sportowej i wielokrotnego doprowadzania swojego ciała do granic wytrzymałości.

Kowalczyk przyznaje, że przeszła kilka przepuklin w kręgosłupie, miała kontuzje kolan, pościerane chrząstki, zwyrodnienia stawów, zerwane ścięgna Achillesa. Jest jednak przekonana, że warto było zapłacić taką cenę za sportowy sukces.

Ma jednak zaledwie 35 lat, a zdrowie tak zniszczone, jakby pracowała na najgorszym, najcięższym odcinku w kopalni. W jej wypadku sława i pieniądze rekompensują jej dolegliwości, a także umożliwiają konieczną rehabilitację.

Co jednak z tymi, którzy dali z siebie wszystko, a jednak nie osiągnęli zamierzonego celu?

Ilu ludzi doprowadza się do kalectwa, byle pobić kolejny rekord i dać uciechę widzom? W dobie wszechobecnej troski o zdrowie, kiedy toczy się batalia o zbyt chude modelki należałoby upomnieć się także o sportowców, na których wywierana jest presja, żeby transmisje przyciągały więcej telewidzów.

Zmieniony ( 17.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.