Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 125 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Kibice, sport, igrzyska 18+ arrow Justyna Kowalczyk. Jej ciało jest wrakiem. "Sport to zdrowie". Czy zawodowy także
Wednesday 02 December 2020 17:32:21.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Justyna Kowalczyk. Jej ciało jest wrakiem. "Sport to zdrowie". Czy zawodowy także Drukuj Email
Wpisał: Krzysztof Węgier   
17.10.2018.

Justyna Kowalczyk. Jej ciało jest wrakiem.

Sport to zdrowie. Czy zawodowy także

Krzysztof Węgier

https://wrealu24.pl/sport-to-zdrowie-czy-zawodowy-takze

Nie milkną echa wyznania Justyny Kowalczyk z końca sierpnia br.

Najlepsza polska biegaczka narciarka zdradziła, że jej lekarz oświadczył, iż jej ciało jest wrakiem. Jest to efekt wieloletniej kariery sportowej i wielokrotnego doprowadzania swojego ciała do granic wytrzymałości.

Kowalczyk przyznaje, że przeszła kilka przepuklin w kręgosłupie, miała kontuzje kolan, pościerane chrząstki, zwyrodnienia stawów, zerwane ścięgna Achillesa. Jest jednak przekonana, że warto było zapłacić taką cenę za sportowy sukces.

Ma jednak zaledwie 35 lat, a zdrowie tak zniszczone, jakby pracowała na najgorszym, najcięższym odcinku w kopalni. W jej wypadku sława i pieniądze rekompensują jej dolegliwości, a także umożliwiają konieczną rehabilitację.

Co jednak z tymi, którzy dali z siebie wszystko, a jednak nie osiągnęli zamierzonego celu?

Ilu ludzi doprowadza się do kalectwa, byle pobić kolejny rekord i dać uciechę widzom? W dobie wszechobecnej troski o zdrowie, kiedy toczy się batalia o zbyt chude modelki należałoby upomnieć się także o sportowców, na których wywierana jest presja, żeby transmisje przyciągały więcej telewidzów.

Zmieniony ( 17.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.