Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow UE - pogrzebowe... 17 arrow Unia Europejska upadnie tak jak Związek Sowiecki. Najdalej za kilkanaście lat.
Wednesday 04 August 2021 02:40:19.40.
W Y S Z U K I W A R K A
Unia Europejska upadnie tak jak Związek Sowiecki. Najdalej za kilkanaście lat. Drukuj Email
Wpisał: Gwythian Prins   
27.10.2018.

Unia Europejska upadnie tak jak Związek Sowiecki. Najdalej za kilkanaście lat.https://nczas.com/2018/04/03/unia-europejska-upadnie-tak-jak-zwiazek-radziecki-najdalej-za-kilkanascie-lat/Gwythian Prins, profesor z London School of Economics przewiduje, że najdalej w ciągu kilkunastu lat Unia Europejska rozpadnie się. Stanie się tak samo jak ze Związkiem Radzieckim.

Według uczonego UE jest zbyt duża i zbyt zbiurokratyzowana by przetrwać.Podobnie jak jej brat – Związek Radziecki, Unia Europejska nie odtwarza się kulturowomówi profesor Prins. UE ma 61 lat. Nie należy się podziewać, iż przetrwa dłużej niż przeciętnie żyje człowiek.

To oznacza, że według niego upadnie w ciągu kilkunastu lat.

Rozpad Unii rozpoczął się na początku XXI wieku i proces ten jest nieprzerwany i stabilny. Ostatnio jednak zaczął przyspieszać, czego dowodem są Brexit i choćby wyniki wyborów we Włoszech, czy Austrii.

Coraz więcej jest głosów, że jeśli Unia nie dokona głębokich reform wewnętrznych, to więcej krajów pójdzie w ślady Wielkiej Brytanii.Tymczasem według Prinsa eurokraci nie chcą zmian, lecz jedynie umocnienia dotychczasowej polityki.

Projekt (Unii Europejskiej – przyp. red) mimo coraz większego sprzeciwu wciąż rozwija się w kierunku jeszcze większej centralizacji – mówi profesor. – Ponieważ ludzie są coraz bardziej niezadowoleni, to nakłada się kolejne instrumenty kontrolne i wprowadza kolejne ograniczenia.

Zobacz też: „Spektakularny sukces” Londynu. Stolica Wielkiej Brytanii po raz pierwszy w historii wyprzedziła Nowy Jork

Tzw. sukcesy są jak twierdzi są pyrrusowe, bo odbywają się kosztem coraz większej alienacji od społeczeństw.

Według niego brukselscy urzędnicy stają się coraz bardziej chciwi i żądni władzy i przestają reprezentować interesy ludzi, do czego zostali powołani. [czyżby?? MD]

Mimo kolejnych problemów Juncker wzywa do dalszej integracji i chce powołania armii europejskiej, mimo, iż pomysł ten ma znikome poparcie.

Według profesora UE chce działać metodą faktów dokonanych nie prowadząc żadnych wewnętrznych konsultacji.

To że odpowiedzią Unii na protesty obywateli jest ciągłe przyspieszanie integracji oznacza, że Unia wkroczyła w „strefę ryzyka upadku” – mówi Prins.

Oto jaka jest Unia – niepewna, ale prowokująca, arogancka, napastliwa, mająca nadzieję zastraszyć Brytyjczyków, by powstrzymać innych przed ucieczką i chcąca ukarać nas za suwerenną decyzję opuszczenia Wspólnoty.

Zobacz też: Europejskie media ignorują skutki Brexitu dla Unii Europejskiej. Sami Niemcy mogą tracić rocznie miliardy


Zmieniony ( 27.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.