Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 123 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Żydowska agresja III . Po chucpie w KONGRESIE. arrow TAJEMNICE TALMUDA. Oszukaństwo. O znalezionych rzeczach.
Monday 06 April 2020 14:55:23.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
==================
youtube czy gugle od Prima Aprilis uniemożliwiło mi komentowanie pod filmikami, nawet moimi. Proszę o kontakt każdego, kto potrafi to ominąć. 
 
W Y S Z U K I W A R K A
TAJEMNICE TALMUDA. Oszukaństwo. O znalezionych rzeczach. Drukuj Email
Wpisał: TALMUD; August Rohling, doktor i profesor   
30.10.2018.

TAJEMNICE TALMUDA.

Oszukaństwo. O znalezionych rzeczach.


TAJEMNICE TALMUDA, Zasady żydów względem Boga, wiary i chrześcijan. Str. 31 inn. August Rohling, doktor i profesor, wyd. 3 DOM, 2018

[w oryginale odnośniki do odpowiednich rozdziałów TALMUDA ]Oszukaństwo.

Talmud powiada: wolno ci jest oszukać goja i brać od niego lichwę, lecz kiedy sprzedajesz co bądź bliźniemu albo od niego kupujesz, grzeszysz, jeżeli brata twego oszukałeś.

Jeżeli żyd z obcym prowadzi proces przed sądem, staraj się, aby zawsze wygrał twój brat (żyd), ale jeżeli tego dokazać nie możesz, więc dokuczaj mu tak długo wykrętami i podstępami, aż się obcemu sprzykrzy cały proces, i żyd korzyść odniesień”.

Talmud opowiada o rabinie Samuelu, którego nazywa „wielkim patryarchą”: „Dozwolono żydom, oszukiwać gojów”; Samuel kupił złotą butelkę za 4 drachmy od goja, ponieważ goj uważał ją za mosiężną; a nadto jeszcze go oszukał o jedną drachmę (drachma płaci 75 fen.). Rabbi Kahana kupił od goja 120 beczek wina, lecz zapłacił tylko 100; inny rabin, sprzedawszy gojowi drzewo palmowe na łupanie, kazał swemu słudze: „chodź i ukradnij kilka kawałków połapanego drzewa, bo goj, choć wie, ile kupił pni drzewa, jednak nie policzył połupanych kawałków.

Rabbi Mose naucza: „Jeżeli się goj omyli w rachunku, udawaj, jak gdybyś nie wiedział o tym”. Stary rabbi Brentz opowiada: „Żydzi, pobiegawszy cały tydzień to tu, to tam, i oszukawszy chrześcijan, schodzą się w szabas i przechwalają się z swych sztuczek, mówiąc: potrzeba gojom wyrywać serce z piersi, i zabijać trzeba i najlepszego między chrześcijanami” rozumie się, jeżeli tego dokazać można””.


O znalezionych rzeczach.

Talmud uczy: „Jeżeli gojowi wrócisz i oddasz rzecz straconą, Bóg ci nie przebaczy”; zaś: „Zakazanyrn jest oddać gojowi rzecz straconą”.

To samo uczy rabbi Mose: „Kacerzom i bałwochwalcom i wszystkim którzy nie świecą sabatu, nie wolno wracać rzeczy, które stracili”.

Rabbi Raschi: „Jeżeli stracone rzeczy oddajesz gojowi, uważasz go za równego tobie izraelitę”.

Rabbi Maimonides: „Zgrzeszysz, jeżeliś straconą rzecz oddał obcemu, bo przez to wzmacniasz potęgę jego”.

Rabbi Jerucham: „Jeżeli zastawę, na którą ci pieniędzy pożyczał, straci goj, a ty ją w twe ręce dostaniesz, nie powinieneś ją oddać gojowi, ani mu nie potrzebujesz zapłacić długu, kiedy zastawę stracił”.Zmieniony ( 30.10.2018. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.