Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 9 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Religie fałszywe, herezje arrow Ks. bp. Grzegorz Ryś, ruch charyzmatyczny i Marcin Zieliński
Tuesday 23 July 2019 01:18:34.27.
migawki

W młodzieżowych mistrzostwach … Europy - biegł Murzyn, Hassan, jako reprezentant kraiku azjatyckiego. Pewnie również wiek ma sfałszowany, ale to można by poznać po zębach, jak u konia.

                  21.07.19 Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

21.07.19 Białystok – Pokutny Marsz Różańcowy „Marsz w obronie rodziny”

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ks. bp. Grzegorz Ryś, ruch charyzmatyczny i Marcin Zieliński Drukuj Email
Wpisał: Stanisław Krajski   
05.11.2018.

Ks. bp. Grzegorz Ryś, ruch charyzmatyczny i Marcin Zieliński

huraa!”, „Super, super, super! Lepiej trafić nie mogliśmy! ”, „Wspaniała nowina!”, „No to będzie się działo. Chwała Panu”.


Stanisław Krajski fragmenty książki pt. „Masoneria polska 2018”


Jeśli ktoś ma wątpliwości, że bp Ryś związany jest z ruchem charyzmatycznym niech zajrzy choćby na portal o nazwie „Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Radomskiej”. Znajdujemy tam filmy i nagrania dźwiękowe zawierające wystąpienia bp. Rysia, w tym wystąpienia o takich tytułach jak: „Dary hierarchiczne i charyzmatyczne w Nowej Ewangelizacji”, „Blokada na Ducha Świętego”. Na portalu charyzmatycznej „Wspólnoty Uwielbienia Głos Pana” w Skierniewicach, której założycielem i liderem jest dwudziestoczteroletni absolwent AWF-u w Warszawie Marcin Zieliński, znajdujemy materiał prezentujący podobne tezy co ks. bp Ryś, autorstwa jednego z jej członków opublikowany w 2016 r. pt. „Miłosierdzie czy ofiara”.

Czytamy w nim: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle maja. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników. (Mt 9, 12-13). Jakie jest moje życie wobec otaczającego świata? Świata, w którym są nasi bracia i siostry Boże dzieci. Tak, tymi Bożymi dziećmi są też ci, którzy pogubili się w swoim życiu, otworzyli bramy dla grzechu i dziś potrzebują pomocy. Czytając Biblię, szukam odpowiedzi na pytanie, jak mam rozmawiać z napotkaną osobą potrzebującą pomocy. Szukam metody, sposobu działania, odpowiednich słów i dochodzę do wniosku, że jest tylko jedna droga ta którą pokazuje mi w swoim postępowaniu Jezus. A oto zbliżył się trędowaty, upadł przed Nim i prosił Go: Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić. [Jezus] wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł: Chcę, badź oczyszczony! I natychmiast został oczyszczony z trądu. (Mt 8, 1-3) Czy Jezus zapytał trędowatego, jakie są jego grzechy albo co uczynił potwornego W życiu? Czy przesłuchał go jak prokurator, pytając o jego przewinienia czy zbrodnie? NIE. Nie zapytał tylko go uzdrowił. Nie kazał mu pokutować i cierpieć, nie rozliczał go, nie oceniał jego postępowania. Okazał mu miłość i miłosierdzie. Jezus dobitnie pokazuje nam, że bardziej niż ofiar pragnie, abyśmy szli do bliźniego ze Słowem Bożym i miłosierdziem”?

Co ma wspólnego ks. bp Ryś z Marcinem Zielińskim?

Bardzo dużo, a Zieliński to człowiek, który dawno już chyba, w perspektywie doktryny i praktyki, opuścił teren katolicyzmu i należy przyjąć, że współpracuje z demonami. Jeśli dziś mówi się o rychłym nadejściu Antychrysta i wskazuje się różne osoby jako potencjalnych kandydatów, w tym np. Jareda Kushnera, męża Iwanki Trump, to nie zdziwiłbym się, gdyby na tej liście pojawiłosię nazwisko Zielińskiego. W dniu 10. 09. 2017 r. ukazał się na portalu pisma „Echo Dnia Radom- skie” artykuł Marcina Gency pt. „Biskup Grzegorz Ryś i charyzmatyk Marcin Zieliński w Skarżysku-Kamiennej. Było ponad tysiąc osób”.

Czytamy w nim: „W sobotę, 9 września w Skarżysku—Kamiennej w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Sienkiewicza spotkało się ponad tysiąc osób z trzech diecezji: radomskiej, kieleckiej i sandomierskiej. Wśród gości I Międzydiecezjalnej Konferencji Charyzmatycznej był między innymi znany biskup Grzegorz Ryś z Krakowa. Wieczorem o uzdrowienie modlił się świecki charyzmatyk Marcin Zieliński”?

Dowiadujemy się z niego, że ks. Bp Ryś „w bardzo jasny i przystępny sposób mówił o tym, że według Kongregacji Nauki Wiary ruchy charyzmatyczne nie są zagrożeniem dla tradycyjnych form przeżywania wiary, ale raczej ich wzbogaceniem”?

Dowiadujemy się z niego również, że przemawiał ks. prof. Mariusz Rosik a Mszę Świętą koncelebrowali „ordynariusze z trzech diecezji: biskup Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza, biskup Jan Piotrowski z Kielc oraz biskup Henryk Tomasik z Radomia”?

W dniu 14. 09. 2017 r. Marcin Zieliński zanotował na Facebooku: „Biskup Grzegorz Ryś nowym metropolitą łódzkim!!! Tak bardzo się cieszymy”. Poniżej tego wpisu można znaleźć takie, miedzy innymi, komentarze fanów Zielińskiego: „huraa!”, „Super, super, super! Lepiej trafić nie mogliśmy! ”, „Wspaniała nowina!”, „No to będzie się działo. Chwała Panu”.

Już 19 listopada ks. bp. Grzegorz Ryś i Marcin Zieliński spotkali się ponownie, tym razem w bazylice archikatedralnej p. w. św. Stanisława Kostki w Łodzi: „Modlitewne spotkanie zostało poprzedzone Msza święta akademicką (...) Liturgii przewodniczył i kazanie wygłosił arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś. Po Eucharystii konferencję nt. działania Ducha Świętego, który uzdalnia swoją mocą do działania w codzienności zaprezentował Marcin Zieliński charyzmatyk i lider wspólnoty ze Skierniewic”.

W dniu 23. 03. 2018 r. Zieliński zanotował na Facebooku: „Kochamy arcybiskupa Rysia”. Poniżej tego napisu jest krótki filmik, na którym ks. bp Ryś tańczy „solo” w tłumie młodzieży taniec o rytmie dyskotekowym. Dowiadujemy się, że chodzi tu o „Arenę Młodych”. W mediach nie znajdujemy informacji na ten temat. Znajdujemy za to „spot reklamowy” tej „imprezy” na youtube. Młodzi ludzie mówią tam, że będzie to „spotkanie tylko dla młodych”, że „będzie się działo, śpiew, taniec, słowo bp. Rysia, głosowanie sms-owe. Po prostu będą jaja”?

Z portalu salezjańskiego Bosko.pl dowiadujemy się: „Arena Młodych to dwudniowe spotkanie, które odbędzie się w dniach 20-21 marca br. w łódzkiej Atlas Arenie i zgromadzi blisko dwadzieścia tysięcy uczniów szkół gimnazjalnych (20 marca) i ponadgimnazjalnych (21 marca). Niniejsza inicjatywa jest dopełnieniem formy szkolnych rekolekcji wielkopostnych, dlatego proponuję, aby następnego dnia w parafii odbyła się Msza św. z udziałem młodzieży. Dla tych parafii szkolne rekolekcje wielkopostne są skrócone do dwóch dni. tłu maczy ks. Marcin Wojtasik, dyrektor wydziału katechetycznego kurii łódzkiej. Pomysłodawcą Areny Młodych jest ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki, który poprzez ten rodzaj wyjścia do młodych pragnie poruszyć ich serca, a poprzez to odnowić ich relację z Bogiem i Kościołem,)”.

Z tej okazji założono specjalną stronę internetową — arenamlodychpl. Na niej jest tylko galeria zdjęć, skierowanie na kanał na youtube tego wydarzenia oraz „spot reklamowy”, który ukazuje migawki filmowe z niego. Są to typowe dla ruchu charyzmatycznego śpiewy i balety (tancerze w białych strojach tańczą z dwiema dużymi flagami). Widać migające światła dyskotekowe i tysiące tańczących (W okresie wielkiego postu) młodych. Przed samym końcem filmiku kamera pokazuje bp. Rysia jak ściska serdecznie, stojącego wyżej, uśmiechającego się Zielińskiego. Zieliński poklepuje Biskupa po plecach”.

Kim jest Marcin Zieliński? Pewnych informacji o nim dostarcza artykuł zamieszczony w „Dzienniku Łódzkim” w kwietniu 2017 r. Czytamy tam: „25-letni Marcin Zieliński prowadzi spotkania modlitewne, podczas których chorzy odrzucają kule, a niewidomi odzyskują wzrok. To wszystko zaczęło się i dzieje w Skierniewicach. Dla Marcina to, co się dzieje, jest nierozerwalnie połączone z głoszeniem Ewangelii o Jezusie. To nie energia kosmiczna ani czary-mary, tylko Ewangelia, moc Ducha Świętego, która ma moc zmienić życie, uzdrowić, uczynić cud. (...) Marcin Zieliński wspomina nocne modlitwy do Boga. Wierzący znajomi mówili mu, żeby nie wyprzedzał Pana Boga, że to może nie jest Jego dar”?

No właśnie, od kogo Zieliński dostał swoje dary? Kogo reprezentuje? Do kogo prowadzi? Jakie jest jego miejsce w Kościele? Czy jest w nim obcym ciałem, reprezentantem pewnej V Kolumny?

=================================================

cena książki pt. „Masoneria polska 2018”: 40 zł wraz z kosztami wysyłki
zamówienia przyjmujemy: tel 601
-519-847
lub: savoir@savoir-vivre.com.pl


Zmieniony ( 05.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.