Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 54 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia 18 arrow Przemilczana historia: Niemiecki samolot zbombardował 5 listopada 1943 budynki Watykanu
Thursday 15 November 2018 18:39:43.26.
migawki

Bóg, honor, Ojczyzna. BUFETOWA przeciw.

My chcemy BOGA.      BUFETOWA przeciw.

A propagandówka „partii i rządu”, z premierem, w 56 -58 sekundzie pokazuje pierwsze Hasło – ale też bez BOGAA Orzeł ma obciętą głowę - bo w oryginale na niej jest KORONA z Krzyżem. https://twitter.com/PremierRP/status/1060426237968035840

=====================

Maski spadają [ciągle...]: Z przerażającym cynizmem - siły prowadzące „władzę”, przy użyciu TV itp., stwarzają Iluzję Rzeczywistości. Prostactwo TVKury [i tylu innych] temu nie przeszkadza. Ludzie na Iluzję patrzą -i wierzą że widzą real, a nawet sztucznie „dzielą się”. Relacje prawdziwe – już tylko w zakamarkach internetu. Ale Kłamstw jest wiele. Prawda Chrystusowa jest jedna.

=============================

16.11.18 – Gdańsk Osowa – Msza Święta i Różaniec święty za Ojczyznę

18.11.18 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Przemilczana historia: Niemiecki samolot zbombardował 5 listopada 1943 budynki Watykanu Drukuj Email
Wpisał: Lina Vagni Sansone   
06.11.2018.

Przemilczana historia: Niemiecki samolot zbombardował 5 listopada 1943 budynki Watykanu

 

[75 lat temu md]

2010-03-16 http://www.bibula.com/?p=19450Piusowi XII grożono zbombardowaniem Bazyliki św. Piotra – przypomina L’Osservatore Romano. Watykański dziennik publikuje wspomnienia naocznego świadka niemieckiego bombardowania Watykanu, które miało miejsce w nocy 5 listopada 1943 r. i do dziś okryte jest tajemniczym milczeniem.

Jak podaje mieszkająca w pobliżu Watykanu Lina Vagni Sansone, niemiecki samolot zrzucił wówczas trzy bomby.

Dowodem, że nie chodziło o maszynę aliancką jest to, że obrona przeciwlotnicza Rzymu cały czas milczała. Ślady po bombardowaniu do dziś znaczą budynek watykańskiej stacji kolejowej.

Chodziło o bezprecedensową próbę poniżenia Piusa XII – czytamy na łamach L’Osservatore Romano.

kb/ l’osservatore romano

=============================

5 listopada 1943 roku tuż przed północą niemiecki samolot wojskowy zrzucił na Watykan trzy bomby. Opisuje to w dzisiejszym wydaniu „L'Osservatore Romano” Lina Vagni Sansone, która jako mała dziewczynka widziała całą scenę z okna swego mieszkania, oddalonego o pół kilometra od Placu św. Piotra.

Dziewczynka wraz całą rodziną patrzyła na oświetloną przez pełnię księżyca kopułę bazyliki, „gdy nagle nad naszymi głowami usłyszeliśmy ryk samolotu lecącego na niskiej wysokości”. „Przywykli w owym czasie do niespodziewanych nalotów, w pierwszej chwili nie przejęliśmy się, ponieważ syrena, która ostrzegała przed nalotami, milczała: najwyraźniej był to samolot 'zaprzyjaźniony', czyli niemiecki.

Samolot ten nie poleciał dalej, lecz ku naszemu zdziwieniu począł kręcić się nad nami, schodząc coraz niżej... Nagle zaczął pikować i usłyszeliśmy spadanie bomby w pobliżu. Operację tę powtórzył jeszcze dwa razy: w sumie niemiecki samolot zrzucił trzy bomby, podczas gdy nie rozległ się żaden alarm i nie odezwała się obrona przeciwlotnicza. W naszej dzielnicy nie było żadnych szkód ani nawet śladów tego krótkiego bombardowania, co było bardzo dziwne. Następnego dnia rano dowiedzieliśmy się, że na Państwo Watykańskie spadły trzy bomby” – opisuje Lina Vagni Sansone.

Autorka wspomnienia zastanawia się, dlaczego „jedyne świadectwo zastraszenia Piusa XII... otoczone zostało trwającym do dziś milczeniem”, po czym konkluduje: „Cóż rzec? 'Będącemu w zmowie' papieżowi groziło, że za swoje 'wspólnicze milczenie' zobaczy zbombardowaną bazylikę i grób Księcia Apostołów!”.Zmieniony ( 06.11.2018. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.