Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 15 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Wybory III arrow Rozpad Polski na dwie cywilizacje
Monday 20 January 2020 04:30:46.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Rozpad Polski na dwie cywilizacje Drukuj Email
Wpisał: Andrzej Szlęzak   
06.11.2018.

Rozpad Polski na dwie cywilizacje

Andrzej Szlęzak

https://konserwatyzm.pl/szlezak-rozpad-polski-na-dwie-cywilizacje/Jeszcze raz o wyborach samorządowych, ponieważ mam wrażenie, że ich ranga i skutki są donioślejsze niż się powszechnie sądzi. Dotychczas wybory pokazywały różne podziały wśród Polaków. W naturalny sposób wybory zawsze pokazują podziały polityczne i to w demokracji jest normalne. Jednak te wybory pokazały podziały na dużo większą skalę niż tylko różnice polityczne. Biorąc za miarę tych podziałów pojęcia stworzone przez Feliksa Konecznego, te wybory pokazały powstające różnice cywilizacyjne dzielące Polaków. Podążając za myślą Konecznego wniosek z tej obserwacji jest taki, że może już są, a na pewno będą to wrogie cywilizacje i jako takie muszą się zwalczać. Oznacza to stopniowy rozpad narodu i państwa polskiego.

W tych wyborach najbardziej widocznym podziałem był podział na duże miasta i resztę. Ten podział staje się coraz bardziej wyraźny i zastępuje podział na Polskę dzieloną wzdłuż granic zaborowych i Polskę “liberalną i “solidarną”. Przy czym pewne zjawiska mogą być mylące. Jeden rodzaj cywilizacji reprezentuje PiS, który gdy patrzeć na mapę wyników wyborów podbija prowincję i zdobywa w Polsce przewagę. To jednak tylko wrażenie wizualne. Zwycięstwa PiS-u można traktować tylko w kryteriach ilościowych. Polska prowincja wyludnia się, starzeje i gospodarczo biednieje, zwłaszcza tam, gdzie PiS jest najsilniejszy politycznie. W zestawieniu zamożności gmin za rok 2017, przedstawionym przez Główny Urząd Statystyczny, najwięcej najbiedniejszych gmin jest właśnie na terenach, gdzie politycznie wygrywa PiS. Natomiast duże miasta umacniają swoją pozycję gospodarczą i cały czas wysysają prowincję z różnych jej zasobów. Nie da się ukryć, że duże miasta w Polsce stają się coraz bardziej kosmopolityczne, czyli w języku poprawnym politycznie europejskie, a coraz większy napływ emigrantów zarobkowych nasila ten proces. W którymś momencie doprowadzi to do dezintegracji państwa polskiego. W dużych miastach pewnie przyjęto by to obojętnie albo nawet z radością, bo dezintegracja Polski jako państwa narodowego sprawiłaby, że byłoby jeszcze bardziej albo nareszcie na prawdę po europejsku.

Trzymając się teorii Konecznego nie da się stwierdzić jaka cywilizacja przeważa w dużych miastach. Wygląda na to, że to jakaś mieszanka z której dopiero za jakiś czas coś się wykrystalizuje. Jednak również trudno orzec jaką cywilizację reprezentuje PiS. Niejednokrotnie pisałem, że w Stalowej Woli działania PiS-upokazują, co będzie robiła ta partia w skali ogólnopolskiej. Jeżeli tak, to PiS również zmierza do regresu cywilizacyjnego Polski. Po wygranych wyborach jednym z pierwszych posunięć pisowskiej władzy, której przecież nic i nikt nie zagraża, było uchwalenie w Radzie Miejskiej ograniczenia możliwości wypowiedzi przez radnych i chodzi oczywiście o radnych opozycji. Mówiąc językiem pojęć Konecznego zaśmierdziało turanizmem. Do czego jeszcze posuną się politycy PiS-u w strachu nawet nie o utratę władzy, ale tylko przed usłyszeniem prawdy o swoich rządach?

Obawiam się, że to pęknięcie Polski będzie coraz bardziej nie tylko w przenośni przypominać popękaną, wyschniętą ziemię, której nie ma czy nawodnić, żeby ją scalić i użyźnić.

A Państwo wierzycie, że Polskę da się jeszcze scalić?

==========================

M. Dakowski:

Autor powierzchownie rozumie Konecznego:

W Polsce jest teraz mieszanka cywilizacyj, nie „dwie”. Poza naturalną dla nas, łacińska, jest turańska, żydowska, bizantyńska, oraz anty-cywilizacja , tj narzucona przez GLOBALISTÓW.

To razem tworzy stan a-cywilizacyjny. .

Ta choroba może być śmiertelna, jeśli nie zwyciężymy jako cywilizacja łacińska.

Por.: Czy w UE powstaje nowa cywilizacja?

Zmieniony ( 06.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.