Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 78 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Wybory III arrow Jaki procent wyborców POZA MIEJSCEM STAŁEGO ZAMELDOWANIA. Rozpad Szlęzaka na dwie cywilizacje.
Sunday 31 May 2020 13:13:17.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Jaki procent wyborców POZA MIEJSCEM STAŁEGO ZAMELDOWANIA. Rozpad Szlęzaka na dwie cywilizacje. Drukuj Email
Wpisał: AN   
06.11.2018.

Jaki procent wyborców POZA MIEJSCEM STAŁEGO ZAMELDOWANIA.

Kontra do Rozpad Polski na dwie cywilizacje:

Rozpad Szlęzaka na dwie cywilizacje

ANDo wpisu A. Szlęzaka trzeba dodać, że on sam kandydował w ostatnich wyborach z list KO, czyli nie przeszkadza mu cywilizacja Platformy Oszustów, Nowoczesna.dzicz i popłuczyny po SLD. Kandydował z 1. miejsca do sejmiku województwa podkarpackiego. Śledzę jego wpisy, bo zawsze gdzieś się trafią. Odnoszę jednak wrażenie, że człowiek cierpi na grafomanię.  

Ja też kandydowałam w woj. podkarpackim, wprawdzie bez sukcesu, ale też zauważyłam, że prowincja wyludnia się w zastraszającym tempie. Byłam u każdego z potencjalnych wyborców. Wszyscy wybierali się na wybory. Wszyscy poszli. Frekwencja - ok 40-52%. Nie ma tu żadnej matematycznej sprzeczności. Tu widać tylko jak duży procent dorosłych wyborców znajduje się POZA MIEJSCEM STAŁEGO ZAMELDOWANIA. Są to np. studenci, którzy mieszkają czasowo w ośrodkach akademickich.

Ale w przypadku Stalowej Woli, którą A. Szlęzak zna najlepiej (to największa wieś w okolicy, bo zamieszkana głównie przez chłopo-robotników z pobliskich wsi, kiedyś pracowników Huty St. Wola) i okolic widać tragiczne skutki emigracji zarobkowej. Niekiedy całe rodziny mieszkają zagranicą, mieszkania, domy stoją puste, pod opieką sąsiadów, albo kuzynów. Spisy wyborców są tu najlepszym dowodem. Nie ma ok 50% dorosłych ludzi!!!! Tych ludzi wygoniła bieda, brak środków do życia, plan Balcerowicza, polityka PO-PSL. 

To, że w dużych miastach wygrała w wyborach samorządowych opcja anty-PiS-owska nie świadczy o "dwóch cywilizacjach" Szlęzaka! To jest dowód, że w dużych miastach duży procent ludzi żyje w układach urzędniczo-mafijnych, byłych UB-eków, skorumpowanych prokuratorów, sędziów. To razem z rodzinami daje betonowy, ciemnogrodzki elektorat.

Do tych dużych miast wyjątkowo pasuje pojęcie "CIEMNOGRÓD". To nie Podkarpacie jest ciemnogrodem. Podkarpacie to teren Polski, który był najkrócej niewolony na przestrzeni 1000 letniej historii, to ludzie najmniej zdemoralizowani, najmniej podatni na goebelsowską propagandę TVN-24, ludzie, którzy od początku XX wieku mieli kontakt z USA, Francją, bo tam mieszkały ich rodziny. Ludzie, którzy nie byli germanizowani, ani rusyfikowani, którym zostało sporo zdrowego rozsądku ....  I pewnie to się najbardziej nie podoba opcji pana Szlęzaka. W Polsce już są dwie cywilizacje: jedna polska, druga antypolska.  

Na marginesie. Gdyby np. p. J. Kaczyński mnie zapytał dlaczego PiS uzyskał tak słaby wynik w ostatnich wyborach samorządowych odpowiedziałabym, że to wynik dwóch epizodów:

1) NIEWYRZUCENIA Z POLSKI JAKO PERSONA NON GRATA pani Azari bezpośrednio po bezczelnym wystąpieniu w Auschwitz;

2) rezygnacji z karania wszystkich szkalujących Polskę i Polaków jako morderców Żydów. 

Cyrki z emerytką Gersdorf, która biedna za niemieckie ojro lata sobie na antypolskie wykłady do Berlina pomijam. Nie można poważnie traktować partii, która co innego głosi, a kiedy coś stanowczego trzeba zrobić, podkula ogon, kiedy jakiś koszerny cwaniak głośniej krzyknie.

Pozdrawiam AN   Zmieniony ( 06.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.