Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 36 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow SMOLEŃSK cz. III arrow O przewadze praw logiki i fizyki nad "prawami" geo-polityki czy socjologii
Wednesday 20 February 2019 07:21:25.27.
W Y S Z U K I W A R K A
O przewadze praw logiki i fizyki nad "prawami" geo-polityki czy socjologii Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
06.10.2010.

O przewadze praw logiki i fizyki nad „prawami” geo-polityki czy socjologii

Posłałem poniższe  Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prok. Generalnego. Przekonuję Go o bezwzględnym obowiązywaniu praw logiki i fizyki, w odróżnieniu od różnych wydumanych „praw” geo-polityki czy socjologii. Osoby mające dowody czy uzasadnione przypuszczenia w sprawie Zbrodni Smoleńskiej proszę o pisanie podobnych doniesień na podane adresy.

=======================

 Warszawa, 2010-10-3

 Nadawca: 

[....]

Odbiorca:

Prokurator Generalny

Andrzej Seremet

Prokuratura Generalna

ul. Barska 28/30

02-316 Warszawa

 Sprawa:

Katastrofa przy lądowaniu samolotu Tu 154 M na lotnisku Siewiernyj dn. 10 kwietnia 2010 r

                                Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

 Realizując społeczny obowiązek zawiadomienia organów ścigania o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu zawarty w art. 304 § l k.p.k. oraz realizując obowiązek prawny zawarty w art. 240 § l k.k. który stanowi:

„Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118, 118a, 120-124, 127, 128, 130, 134, 140, 148, 163, 166, 189, 189a § 1, art. 252 lub przestępstwa o charakterze terrorystycznym, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”

informuję, że

1)      jako profesor zwyczajny fizyki, zajmujący się zawodowo oraz jako dydaktyk dynamiką ruchu i prawami zachowania (pędu, momentu pędu itp.), a także wytrzymałością materiałów, wykonałem i posiadam obliczenia wykazujące, że przyspieszenia przy zetknięciu się z ziemią czy drzewami kadłuba samolotu wynosiły od 0.4 - 4 g (g - przyspieszenie ziemskie), co czyni skrajnie nieprawdopodobnym, przy ujawnionym sposobie zetknięcia kadłuba z przeszkodami, zejście śmiertelne wszystkich osób na pokładzie w trakcie i na skutek hamowania. Niemożliwe też było, przy ewentualnej utracie kawałka skrzydła znanej wielkości na wysokości paru metrów, wykonanie przez płatowiec pół-beczki nad gruntem.

2)      Kadłub, traktowany w obliczeniach jako rura, głównie z duralu wzmocniona żebrami, musiał przy ślizganiu się po zagajniku pozostać w całości, lub rozpaść się na dwie, najwyżej trzy części. Rozpad jego na dziesiątki tysięcy części jest sprzeczny ze znaną z mechaniki wytrzymałością materiału kadłuba. Wskazuje to na PEWNOŚĆ, iż rozpad kadłuba nastąpił z innych przyczyn, łatwych do jednoznacznego znalezienia.

3)      Wykonane obliczenia, na podstawie ujawnionych zapisów ścieżki dźwiękowej z czarnej skrzynki, wskazują na różne, wahające się i zmienne prędkości płatowca w powietrzu (przykładowo np. 59 km/h lub 158 km/h; jest to sprzeczne z zasadą zachowania pędu), przy katalogowej minimalnej możliwej prędkości Tu 154 w stabilnym locie rzędu 270 km/h. To jest jednoznaczny, pewny dowód, iż osoby czy firma przekazująca stronie polskiej te zapisy, fałszowała oryginalne zapisy skrzynki.

Prawa fizyki, jak i prawa logiki, obowiązują bezwzględnie. Nie da się ich zmienić, bo są to prawa natury; stoją one ponad „prawami” geo-polityki czy socjologii.

Proponuję Prokuraturze udział mój i znanych mi specjalistów z mechaniki i dynamiki ruchu oraz elektroniki i informatyki (w dziedzinie trajektorii 3D) w części merytorycznej śledztwa smoleńskiego. Strona polityczna nas nie interesuje

Mirosław Dakowski

profesor zw. fizyki, dr hab.

==================

Odbiorca:

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie

ul. Nowowiejska 26 B

 00-911 Warszawa


nr sprawy Po. Śl. 54/10

Katastrofa w ruchu powietrznym w dniu 10.04.2010

 

             W załączeniu przesyłam kopię Zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa skierowanego do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta,

            z wnioskiem o uwzględnienie opisanych tam faktów w postępowaniu nr sprawy Po. Śl. 54/10 dot. Katastrofy w ruchu powietrznym w dniu 10.04.2010.

            Jednocześnie wnioskuję o powołanie biegłych z zakresu nauk ścisłych (matematyka, fizyka, chemia). Wyrażam gotowość przekazania mych wyliczeń oraz zgodę na powołanie mnie jako biegłego

Zmieniony ( 13.10.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.