Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 62 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Jesień rządu "braci" arrow 11 i 12 listopada pokazuje prowizoryczność państwa
Thursday 15 November 2018 17:35:13.26.
migawki

Bóg, honor, Ojczyzna. BUFETOWA przeciw.

My chcemy BOGA.      BUFETOWA przeciw.

A propagandówka „partii i rządu”, z premierem, w 56 -58 sekundzie pokazuje pierwsze Hasło – ale też bez BOGAA Orzeł ma obciętą głowę - bo w oryginale na niej jest KORONA z Krzyżem. https://twitter.com/PremierRP/status/1060426237968035840

=====================

Maski spadają [ciągle...]: Z przerażającym cynizmem - siły prowadzące „władzę”, przy użyciu TV itp., stwarzają Iluzję Rzeczywistości. Prostactwo TVKury [i tylu innych] temu nie przeszkadza. Ludzie na Iluzję patrzą -i wierzą że widzą real, a nawet sztucznie „dzielą się”. Relacje prawdziwe – już tylko w zakamarkach internetu. Ale Kłamstw jest wiele. Prawda Chrystusowa jest jedna.

=============================

16.11.18 – Gdańsk Osowa – Msza Święta i Różaniec święty za Ojczyznę

18.11.18 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
11 i 12 listopada pokazuje prowizoryczność państwa Drukuj Email
Wpisał: Michał Krajski   
09.11.2018.

11 i 12 listopada pokazuje prowizoryczność państwa

Michał Krajski https://wrealu24.pl/11-i-12-listopada-pokazuje-prowizorycznosc-naszego-panstwa/


Kiedy Bartłomiej Sienkiewicz wypowiedział słynne słowa, że państwo to „ch…, d… i kamieni kupa”, niektórzy się śmiali, a inni załamywali ręce. Tymczasem słowa te są najlepszym podsumowaniem III RP.

Sienkiewicz w jednej krótkiej maksymie oddał coś, czego nie zdołały zrobić wszystkie doktoraty poświęcone III RP razem wzięte. Wiedział, co mówi, bo jako minister spraw wewnętrznych i koordynator służb specjalnych poznał, jak funkcjonuje nasze państwo od środka.

Zauważył, że istnieje tylko teoretycznie i że jest to państwo prowizoryczne. “Kamieni” kupa wskazuje właśnie na prowizorkę, a więc coś tymczasowego, nietrwałego, budowanego na szybko, byle było, bez planu i głowy, z potrzeby chwili.

Takie państwo było za Tuska, który chciał tylko utrzymania ciepłej wody w kranach i takie jest za Kaczyńskiego. Takie jest od 1989 r. i nic się tutaj nie zmienia.

Jest to twór neokolonialny, narzucony tubylczej ludności, żeby miały jako takie warunku do pracy dla zachodnich koncernów i było utrzymywane w ryzach.

Pokazuje to dobitnie organizacja obchodów 11 listopada i problemy związane z ustanowieniem dnia wolnego 12 listopada.

W obu wypadkach mamy do czynienia z działaniami na ostatnią chwilę, niepewnością, sprzecznymi doniesieniami, za którymi nie stoi interes społeczny, ale przede wszystkim PR i różne interesy.

Strajk policjantów pokazuje, że nasi przywódcy niczego nie kontrolują. 1/3 wszystkich policjantów idzie na lewe L4, w niektórych miastach nie ma nawet połowy funkcjonariuszy, patrole nie wyjeżdżają na ulice, więźniowie nie są przewożeni do sądów, bezpieczeństwo obywateli nie jest zapewnione.

Co w tej sytuacji robi rząd? Przez usta ministra życzy zdrowia policjantom i wyraża nadzieję, że wszystko jest uczciwe.

Policjanci paraliżują państwo, które przed 11 listopada stoi w obliczu blamażu, prezydent i rząd zwracają się o pomoc do wojska, bo nie potrafią nic zrobić z kryzysową sytuacją.

Tymczasem wystarczyłoby wysłać komisje do sprawdzenia zasadności zwolnień lekarskich, zawiesić kilku policjantów i nastąpiło ozdrowienie większości z nich. Nic się jednak takiego nie dzieje, bo rząd mówi, że nie będzie wyciągał konsekwencji i to samo robią naczelnicy policji.

Można przypuszczać, że naczelnicy ci organizują bezkrwawą rewolucję. Taki w każdym razie może być skutek ich długotrwałego protestu. Rząd natomiast nie robi z tym kompletnie nic. Pokazuje to tylko jego całkowity brak kompetencji.

Nie można też wykluczyć, że jest to zaplanowana indolencja, ale z pewnością nie służy ona Polakom.

Zmieniony ( 09.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.