Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ohyda spustoszenia - na manowcach arrow Z prądem, czyli cenzura w TV Puls
Tuesday 21 September 2021 03:57:13.40.
migawki

Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

===============
 
W Y S Z U K I W A R K A
Z prądem, czyli cenzura w TV Puls Drukuj Email
Wpisał: ks. Isakowicz Zaleski   
25.08.2007.

ks. Isakowicz Zaleski 

Z Jego strony Isakowicz.pl : 

Z prądem, czyli cenzura w TV Puls   2007-08-25

 

...najbardziej zaskoczyła mnie informacja o zdjęciu z anteny TV Puls wywiadu z moją skromną osobą. Wywiad ten nakręcił pan Jerzy Zalewski (nie mój krewny, jedynie zbieżność nazwisk) w ramach cyklu "Pod prąd". W cyklu tym, cieszącym się dobrą opinią wśród telewidzów, poruszane są z zgodnie z nazwą - ciekawe, choć często trudne, współczesne tematy oraz ukazywane są sylwetki niepokornych. Na nagranie specjalnie pojechałem do Warszawy, poświęcając na to całą niedzielę. Wiedząc, że Puls jest telewizją katolicką, koszty podróży pokryłem z własnej kieszeni. Nie upominałem się też o żadne honorarium. Poczęstowany zostałem jedynie kawałkiem pizzy. Trzeba przyznać, że Jerzy Zalewski był dobrze przygotowany, a wywiad dotyczył  Ormian, osób niepełnosprawnych i XX-lecia Fundacji im. Brata Alberta. Wspomniana była też sprawa mojej książki. Zarząd telewizji nie dopuszczając do emisji zarzucił, że wywiad ten nie jest zgodny ... z wartościami chrześcijańskimi. Poszło o zaledwie kilka zdań, w których powiedziałem, że wśród biskupów są osoby przeciwne lustracji. Wypowiedź ta była zgodna z prawdą, o czym można się osobiście przekonać.

Ojcowie franciszkanie, którzy ponoć nadal mają realny wpływ na działanie owej telewizji, do tej pory nie byli łaskawi poinformować mnie osobiście o całej sprawy. Nie wiem więc, czy przy zastosowaniu cenzury zadziałała zasada "Bardziej papiescy niż sam papież", czy też naciski inwestującego w TV Puls magnata medialnego Ruperta Murdocha. Jedno jednak jest pewne, że zarząd anteny powinien zmienić nazwę programu z tytułu "Pod prąd" na tytuł "Z prądem". Tak byłoby bardziej uczciwiej wobec telewidzów. W ramach tego cyklu, aby nie podpaść  nikomu, a zwłaszcza Murdochowi, powinno zająć się takimi bezpiecznymi kwestiami jak np. co papież je na śniadanie? lub, jakich kwiatów płatki dzieci rzucają na procesji? A oprócz tego oczywiście na antenie dużo sacro-polo i seriali sprzed 30 lat.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.