Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 51 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Jesień rządu "braci" arrow Wystrychnięto na dudków tych, którzy wierzyli w "dobrą zmianę"
Thursday 02 July 2020 14:08:22.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Wystrychnięto na dudków tych, którzy wierzyli w "dobrą zmianę" Drukuj Email
Wpisał: Witold Gadowski   
22.11.2018.

Wystrychnięto na dudków tych, którzy wierzyli w "dobrą zmianę"

http://www.pch24.pl/witold-gadowski--wystrychnieto-na-dudkow-tych--ktorzy-wierza-w-dobra-zmiane,64309,i.html#ixzz5XbYHSOTL


– Drodzy Państwo, tak wygląda dudek… A właściwie – człowiek wystrychnięty na dudka przez obecnie miłościwie nam panujący w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, a właściwie w republice okrągłego stołu rządpowiedział w Komentarzu Tygodnia Witold Gadowski na temat nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, na mocy której przywrócono do pracy sędziów SN kilka miesięcy temu przymusowo emerytowanych.

 – Tyle się nagardłowałem, że Małgorzata Gersdorf powinna być emerytką, że powinna siedzieć cicho, że powinna się nie stawiać… Tyle się nagardłowałem, że Sąd Najwyższy powinien być oczyszczony i właśnie zaczęto ten proces. Okazuje się, że organ się odwinął i wszystko wraca do status quo ante. Mówiąc językiem ulicy: rząd dostał takiego kopa, że leci, leci i jeszcze się nie może nawet odwrócić – podkreślił dziennikarz.

 Gadowski zwrócił uwagę, że obóz rządzący, który rękoma parlamentarzystów i prezydenta Andrzeja Dudy przeniósł w „stan spoczynku” sędziów SN z prezes Małgorzatą Gersdorf w środę zrealizował „złotą myśl” Giuseppe Tomasi di Lampedusa: „Trzeba wiele zmienić, żeby wszystko zostało po staremu”. – Nie szukajmy jednak pięknych uzasadnień do pięknych sytuacji! – dodał.

 – Okazuje się, że dzisiejsza władza w Polsce może sprawować władzę pod warunkiem, że jej nie sprawuje. Okazuje się, że Małgorzata Gersdorf jest ważniejsza od premiera polskiego rządu i prezydenta razem wziętych, bo nowelizacja przewiduje, że Małgorzata Gersdorf nadal będzie pierwszym prezesem Sądu Najwyższego, tak jak uporczywie twierdziła. I tak nie po raz pierwszy zresztą i, jak sądzę, nie po raz ostatni wystrychnięto na dudków tych, którzy wierzą w „dobrą zmianę” – zaznaczył.

 – Wszystko wraca do normy, a rządzący kurczowo trzymają się zapisu, że w SN będzie Izba Dyscyplinarna. No tak – ona wam wymierzy dyscyplinę... – podsumował Gadowski.

 źródło: GadowskiTV TK


Zmieniony ( 22.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.