Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 55 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Jesień rządu "braci" arrow Czego amb. Otto Magnus von Stackelberg zażądał od sejmu tubylczego - , przepraszam, Mosbacher
Friday 28 February 2020 12:58:31.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Czego amb. Otto Magnus von Stackelberg zażądał od sejmu tubylczego - , przepraszam, Mosbacher Drukuj Email
Wpisał: Botox-Mosbacher   
27.11.2018.Czego amb. Otto Magnus von Stackelberg zażądał od sejmu tubylczego - , przepraszam, Mosbacher
https://wpolityce.pl/polityka/422991-wiemy-co-dokladnie-mosbacher-powiedziala-o-wolnosci-mediow


[wyjątki. Wyjące MD]
.Mam pytanie jeśli mogę. Bo chciałabym wiedzieć, czy jest jakiś projekt ustawy, który być może będzie procedowano, co do które Państwo sądzicie, że my powinniśmy się zainteresować, czy coś może nas niepokoić. Mogę powiedzieć, że jest kilka kwestii, zwłaszcza jedna. Myślę, że powinniście Państwo być tego świadomi, bo dużo słyszę o tym. Jeżeli miałabym wymienić tylko jedną rzecz jeżeli chodzi o kongres amerykański, miałby co to czego kongres się zgadzać w zupełności i demokraci i republikanie to na pewno jest to wolność prasy. I naprawdę trudno to przecenić. W tej chwili Kongres w Stanach Zjednoczonych jest bardzo pozytywnie nastawiony do Polski. I republikanie i demokraci bardzo chętnie pomagają Polsce. Bo wiedzą, że Polska jest bardzo ważnym sojusznikiem. Ale to się wszystko może posypać, bo jeśli chodzi o wolność prasy to tu wszystko jest czarno-białe w Stanach. I mówię to państwu dlatego, że słyszę o tym ciągle. Jesteśmy w Stanach Zjednoczonych przyzwyczajeni, że prasa jest brutalna, że prasa dopuszcza się wielu połajanek. Ale nie ingerujemy, zezwalamy na własność 100%, nie cierpimy tego, ale nie ingerujemy. Dlatego jeżeli chodzi o wolność prasy, nie pomogę wam. Wiem, że kongres nie będzie tolerował takich rzeczy. To tylko, żebyście mieli świadomość. Nie mogę tutaj nic pomóc, powiedziała, że będę mówiła prawdę i taka jest prawda. Jeżeli będzie jakakolwiek ustawa jeżeli będzie tego dotyczyła nie będę w stanie nic zrobić - powiedziała ambasador.
Mówię prawdę, bo mogę zrobić dużo. Ale w przypadku wolności prasy proszę do mnie nie dzwonić. Bo naprawdę wtedy pomóc się nie da. Przepraszam - dodała.
Na pewno Pani Ambasador jest znany problem, iż większość mediów polskich, tzw. polskich, bo nie jest polskich rękach - kontynuowała poseł Wypych.
I co w związku z tym? Na tym polega wolność prasy. Większość mediów w Stanach Zjednoczonych… - ripostowała ambasador.


Oczywiście koniec końców nie mogę Państwo powiedzieć, co zrobić, nie po to tutaj jestem. Ale do mnie należy, tak jak Prezydent, jak Prezydent powiedział, do mnie należy mówić Państwu jakie będą konsekwencje, jak w przypadku ustawy o IPNie. Gdyby (oczywiście nie mogę Państwu powiedzieć, że nie możecie Państwo zrobić), ale mogę powiedzieć, jakie będą konsekwencje, gdyby Stany Zjednoczone, tylko tyle mogę zrobić, i powiedziałam jakie te konsekwencje będą, bo mamy kongres, i tak jak już mówiłam jest nastawiony pozytywnie. Nie mówię, co macie robić, co by się wydarzyło, tylko tyle— mówiła ambasador.Zmieniony ( 27.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.