Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 48 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Jesień rządu "braci" arrow COP 24 czyli szczytowanie drogą masturbacji
Thursday 09 July 2020 14:29:19.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego!

Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, małżeństwa homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
COP 24 czyli szczytowanie drogą masturbacji Drukuj Email
Wpisał: Izabela Brodacka   
07.12.2018.

COP 24 czyli  szczytowanie drogą masturbacji

 

Izabela Brodacka

Znajomy profesor fizyki został ukarany przez Straż Miejską mandatem za palenie w piecu drewnem. Rzecz w tym, że znajomy jest specjalistą od energetyki i autorem wielu książek na ten temat, piec ma specjalną konstrukcję, a drewno pozyskiwane jest legalnie z okolicznych lasów. Są to już zwalone świerki i sosny, zaatakowane przez szkodniki, które trzeba usuwać z lasu dla dobra tego lasu. Pozostawienie ich grozi eksplozją populacji kornika i śmiercią lasu. Straż nie bardzo przekonana do  swojej misji dała profesorowi niewielki mandat ale zagroziła eskalacją kar.

Tak czy owak znajomy będzie musiał przejść na ogrzewanie gazowe [już przeszedł, przeszedł… MD] czyli będzie zanieczyszczał środowisko spalinami z niezwykle zasiarczonego gazu rosyjskiego. Nie wiem czy aktywiści ekologiczni  zdają sobie sprawę z właściwości chemicznych tego gazu i z faktu, że świadomie lub nie działają na korzyść rosyjskiego monopolisty. Obawiam się, że zaślepieni swoją ideologią nie są zdolni do myślenia w kategoriach społecznych czy państwowych, a przede wszystkim racjonalnych. 

Zakaz palenia drewnem najbardziej dotknie ubogie rodziny wiejskie, dla których odpady leśne są podstawowym źródłem energii. Te odpady to tak zwana „gałęziówka” czyli resztki po wyrębie lasu, które i tak z przyczyn sanitarnych leśnicy spalali dotąd w wielkich stosach. Po zakazie palenia drewnem dym powstały przy spalaniu „ gałęziówki”  wydostanie się do środowiska tyle, że bezproduktywnie. Rząd przeznacza podobno 103 miliardy złotych na pożyczki i dotacje dla właścicieli domów jednorodzinnych,  którzy zdecydują się na zmianę systemu ogrzewania tych domów i ich ewentualne ocieplenie. Jedyny komentarz który się nasuwa to „pierwsza działka za darmo”. Kilkanaście lat temu podobna akcja objęła szkoły i szpitale w małych miejscowościach, które potem walczyły o możliwość powrotu do dawnego systemu ogrzewania. Nie było ich po prostu stać na olej opałowy czy gaz.

        Nie ma nic gorszego- twierdzę- niż pięknie brzmiąca ideologia, która zaślepia głupich a dla sprytnych jest źródłem korzyści. Taką ideologią jest walka z globalnym ociepleniem ( zwanym przez świadomych rzeczy -globalnym ocipieniem),a przede wszystkim walka z emisją CO2.

    Otóż CO2 jest podstawowym surowcem dla asymilacji czyli procesu wytwarzania przez rośliny cukru prostego z dwutlenku węgla i wody. Dwutlenek węgla powinny zatem pochłaniać rośliny z pożytkiem dla siebie i dla nas wszystkich. Troska o rośliny, o drzewa w miastach i na wsiach  oraz o lasy powinna być podstawowym celem rządów i organizacji ekologicznych. Tymczasem obłudna troska o środowisko stała się podstawą wspaniałego biznesu jakim jest sprzedawanie praw do emisji. Handel nic nie znaczącymi zapisami stał się dla grupy hochsztaplerów źródłem ogromnych dochodów nie popartych żadnym wkładem własnym ani pracą. To interes porównywalny ze sprzedawaniem paryskiego powietrza w konserwie na bulwarach nad Sekwaną. Tyle, że powietrze paryskie w puszce kupują dobrowolnie tylko turyści traktując taką puszkę jako żartobliwy suwenir. Pozwolenia na emisje muszą kupować przymusowo państwa posiadające wielki przemysł. Koszty tych pozwoleń zrujnowały i zlikwidowały niejedną fabrykę. 

Ratowanie polskich lasów jest poważnie zagrożone przez kolejną idiotyczną ideologię. Ekolodzy twierdzą, że rezerwaty takie jak Puszcza Białowieska i Tatry powinny być pozostawione samym sobie. Chore zwalone drzewa mają swobodnie ulegać rozkładowi stając się siedliskiem rozwijającej się populacji szkodników, której liczebność rośnie wykładniczo. Sprawa  wyrębu sanitarnego w Puszczy Białowieskiej, która spowodowała interwencję Unii Europejskiej i kapitulację władz dobrej zmiany jest tu dobrym przykładem.

Otóż trzeba zrozumieć, że przyroda poradzi sobie z wszelkimi zagrożeniami w perspektywie setek a może nawet milionów lat. Być może tam gdzie obecnie jest zżerana przez kornika Puszcza Białowieska powstanie morze, a być może inny las. Nie jest to nasza ludzka perspektywa, ani perspektywa naszych dzieci i wnuków. Jeżeli chcemy zachować Puszczę Białowieską dla nas i naszych potomnych musimy czynnie walczyć z kornikiem przez wyręb chorych drzew.

Jeszcze gorsza jest sytuacja Tatr. W Tatrach szaleje kornik który zniszczył już ogromne połacie świerkowych lasów. Kornik atakuje ostatnio nawet limbę, drzewo, które stało się od czasów młodopolskich symbolem Tatr. Z kornikiem walczył przez wyrąb chorych drzew już Władysław Zamojski, który kupując dobra zakopiańskie zastał wyeksploatowane lasy tatrzańskie w straszliwym stanie. Znany naukowiec prowadzący badania nad tatrzańską limbą doktor Chmiel jest w posiadaniu dramatycznych zdjęć obrazujących zniszczenia tatrzańskich lasów przez kornika. Tylko ktoś chory umysłowo albo bardzo nieuczciwy może uznać, że z Tatrami jest wszystko w porządku. Nie mam jednak wątpliwości, że gdyby w Tatrach rozpoczęto sanitarny wyrąb chorych drzew znaleźliby się wariaci (i  wajraki) przykuwający się do tych drzew.

      Kilka dni temu spotkałam na ulicy w Warszawie kilka młodych kobiet w maseczkach na twarzy. Był piękny słoneczny dzień, a powietrze było względnie czyste. Na flash mob było ich za mało, zapewne były to więc ekologiczne aktywistki. Wobec innych zagrożeń cywilizacyjnych, wobec wszechobecnych w żywności  antybiotyków i środków ochrony roślin a także konserwantów, wobec przymusu szczepień dzieci szczepionkami zawierającymi rtęć, spaliny samochodowe wydają się być mało szkodliwym utrudnieniem codziennego życia. Smog, epidemia odry to typowe „strachy na lachy” umożliwiające władzom akceptację dla  polityki społecznej i ekonomicznej dyktowanej przez Unię. Aż trudno uwierzyć, że można wytworzyć w społeczeństwie poczucie zagrożenia fikcyjnym czynnikiem, albo taką modę intelektualną czy obyczajową. To prawie jak epidemia me too, która opanowała zachodnie społeczeństwa.

Szczytujący w Katowicach ekolodzy i politycy wyznaczają dla społeczeństwa trendy. Niestety większość ich wypowiedzi to przysłowiowe bicie piany, albo jeszcze trafniej – czysty onanizm intelektualny.


Zmieniony ( 07.12.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.