Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 55 go¶ci
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Dudu¶ [czyj?] "Jajakoprezydent" arrow U¶¶¶¶ !! P.rezydent wszystkich chabad-lubawicz zapala u siebie ichnie ¶wice!
Thursday 19 September 2019 14:43:31.27.
W Y S Z U K I W A R K A
U¶¶¶¶ !! P.rezydent wszystkich chabad-lubawicz zapala u siebie ichnie ¶wice! Drukuj Email
Wpisał: P.rezydent Jajako   
10.12.2018.

U¶ !!

P.rezydent wszystkich chabad-lubawicz zapala u siebie ichnie ¶wice!

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim zapalono ¶wiece chanukowehttps://www.magnapolonia.org/z-udzialem-prezydenta-andrzeja-dudy-w-palacu-prezydenckim-zapalono-swiece-chanukowe/


======================

https://www.magnapolonia.org/wp-content/uploads/2018/12/%C5%9Bwiece.jpg

===================


Prezydent Andrzej Duda wzi±ł udział w uroczysto¶ci zapalenia ¶wiec chanukowych, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Ponad 2150 lat, kiedy to naród żydowski znajdował się pod jarzmem ciemiężców, Antioch IV próbował zmusić naród wybrany do wyrzeczenia się swojego Boga. Skutek był taki, że wybuchło powstanie Machabeuszy i pod wodz± Judy Machabeusza powstańcom udało się przepędzić Hellenów, odbić ¶wi±tynię. W ¶wi±tyni znaleziono tylko jeden dzban oliwy, który zwykle starczał na jeden dzień. Zapalili go, złożyli ofiary, modlili się i stał się cud, bo jeden dzban oliwy pozwolił, by lampka płonęła przez osiem dni – mówił Andrzej Duda.

Cieszę się, że możemy się spotkać jako wspólnota ludzi mieszkaj±cych w Polsce, wspólnota tych, którzy stanowi± polskie społeczeństwo, jako wspólnota tych, którzy chc± być razem – podkre¶lił.

– Żydzi polscy to wielka polska tradycja, to przeszło tysi±c lat naszej wspólnej historii. To momenty piękne i momenty trudne, ale to także wielu ludzi, którzy na trwałe wpisali się w historii Polski, stali się ważnym elementem polskiej kultury, polskiej tradycji, ważnym elementem tego, o czym mówimy, że jest polskie. Jest polskie i w jakiej¶ czę¶ci jest też żydowskie. To wła¶nie wpływ tej wspaniałej kultury także nasz± kulturę i tradycję kształtował – zaznaczył prezydent Duda.

====================


Isakowicz-Zaleski @IsakowiczZalesk

Czy tym samym czasie prezydent #Izrael zapala w u siebie ¶wiece adwentowe lub ¶wiatła na choince?

Przy okazji, na dzisiejszym Bazarze Charytatywnym Współmałżonków Ambasadorów w #Polska było ponad 50 stoisk rożnych państwa., w tym Palestyny, ale stoiska @IsraelinPoland nie było.

Zmieniony ( 10.12.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.