Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 46 gości
S T A R T arrow Kościół arrow O Antychryście i jego szefie arrow Teolog-samiczka z Papieskiej Akademii Życia wzywa Kościół do zakończenia rządów nad duszą i ciałem.
Sunday 05 July 2020 09:59:57.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Teolog-samiczka z Papieskiej Akademii Życia wzywa Kościół do zakończenia rządów nad duszą i ciałem. Drukuj Email
Wpisał: Marie-Jo Thiel, profesor, "teolog"   
24.12.2018.

Teolog-samiczka z Papieskiej Akademii Życia wzywa Kościół do... zakończenia rządów nad duszą i ciałem

http://www.pch24.pl/to-przerazajace--teolog-z-papieskiej-akademii-zycia-wzywa-kosciol-do-zakonczenia-rzadow-nad-dusza-i-cialem,64933,i.html#ixzz5aZACYMDfProfesor Marie-Jo Thiel teolog z oficjalnej Papieskiej Akademii Życia uznała nauczanie seksualne Kościoła za „kompletną porażkę”. Skrytykowała także naukę w kwestiach antykoncepcji i homoseksualizmu. Wezwała Kościół do zakończenia swych „rządów” nad ludźmi.

Profesor Marie-Jo Thiel podczas zjazdu we Freiburgu wezwała do przemyślenia nauczania Kościoła w kwestii rodziny i seksualności. Odrzuciła nauczanie Kościoła, jakoby akty homoseksualne były wewnętrznie nieuporządkowane i niemożliwe do zaakceptowania przez Kościół. Sprzeciwiła się również zakazowi antykoncepcji. Jej zdaniem nie wynika on z natury. Wypowiedzi biskupów przeciwko szerzeniu się prezerwatyw określiła jako naiwne.

Marie-Jo Thiel stwierdziła również, że papież Franciszek dał większą wolność w kwestii nauczania o seksualności i rodzinie. Z tej wolności należy jej zdaniem korzystać. Profesor Thiel wezwała także do odrzucenia podejścia uniwersalistycznego i zaproponowała większe oparcie się na własnym sumieniu. Postępowa teolog wezwała także do oparcia chrześcijańskiej moralności na miłosierdziu.

Co więcej, teolog i lekarz stwierdziła, że nadszedł czas, by Kościół zakończył swe rządy nad „ciałem i duszami”. 

Profesor Thiel została uczestnikiem Papieskiej Akademii Życia w 2017 roku na 5-letnią kadencję. Pod koniec 2016 roku Franciszek rozpoczął zmianę składu Papieskiej Akademii Życia. Miejsce w niej utracił między innymi Josef Seifert, krytyk adhortacji Amoris Laetiitia.

[poniżej komentarz dziwnie zszokowanego Redaktora wobec faktu, że Franek wybiera – i utrzymuje – jakąś satanistkę przy sobie. Apokalipsa , Redaktorze, nie w smak?? Hi, hi… Mirosław Dakowski]

Sformułowania teolog budzą oburzenie, gdyż antykoncepcja została jasno potępiona choćby przez Pawła VI. Z kolei nauka o nieuporządkowaniu aktów homoseksualnych sięga Starego Testamentu i słów świętego Pawła.

Jak pisał Apostoł Narodów „Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego” [1 Kor 6; 9].

Jeszcze bardziej przerażające jest jednak wezwanie teolog do zakończenia rządów Kościoła nad duszami i ciałami. Wszak „władza” Kościoła w kwestii interpretowania Pisma Świętego i nauczania etyki wynika z woli Chrystusa Pana.

Wezwanie do zakończenia „rządów” Kościoła oznacza więc wezwanie do odrzucenia panowania Chrystusa.

 

Źródła: Katholisch.de / lifesitenews.com / Biblia Tysiąclecia / komentarz własny pch24.pl

mjendZmieniony ( 24.12.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.